Малери на колото !!!

Како што е редот, понеделник е ден за малери и махери. Овој пат избравме неколку тикети од категоријата “Малери на колото” кои ни привлекоа најголемо внимание. Во продолжение имаме три тикети, од кој првиот е за добивка од нешто повеќе од 2.000 евра. Штета !!!

Тикет 1: Можната добивка од 129.948 денари говори се.  Само еден промашен тип од од 12 натпревари. Сите натпревари се типувани со 3+ но овој играч паднал само на мечот Вулверхемптон – Нотингем кој заврши 0:2. Во прашање бил само еден гол.

Малер на колото

Тикет 2: Повторно сличен тикет. Повторно натпревари на кои е типувано со 3+ и повторно само една утка. Овој пат дечкото паднал на мечот Менхенгладбах – Аусбург кој заврши 2:0. И повторно во прашање е само еден гол. Штета !!!

Малер на колото

Тикет 3: Синоќа на ЕП во ракомет играа Македонија – Шпанија. Овој играч одиграл 6 типови на број на голови на ракометари, по три од двете репрезентации. Лазаров, Манасков и Миркуловски ги погодил, како и Ентериос и Кањелас, но згрешил со Валеро. Тој постигна само еден гол, но овој малер одиграл 4.5 +.

Малер на колото

ДОКОЛКУ ИМАТЕ И ВИЕИСПРАТЕТЕ НИ ГИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСНИ, ДОБИТНИ ИЛИ ПРОМАШЕНИ ТИКЕТИ НА НАШАТА ФБ СТРАНА!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*