Тикет на денот ( сабота, 06.01.2018 )

Денес има доста натпревари во Европа. Ние добро анализиравме три меча, еден од Серија А и два од англиската Лига Еден за кои сметаме дека се добри за типување. Коефициентот не е голем, но е солиден и според натпреварите сигурно е вреден за ризикување.

Рома – Аталанта – 3+ ( 1.83 )

Рома има значителен пад на формата, додека Аталанта игра солидно и покрај тоа што во овој меч влегува по неочекуваниот пораз од Каљари. Двете екипи сакаат да играат офанзивно и да постигнуваат голови. Кога се игра на таков начин доаѓаат и головите и нема никаква причина да не биде така и овој пат. Нашите очекувања се дека ќе следиме еден доста неизвесен и ефикасен дуел. Затоа многу подобро би било да одиграте на голови.

Да паднат Над 2.5 гола @ 1.83 во 1xBetРегистрирај се на 1XBET

Оксфорд – Блекпул – ГГ ( 1.74 )

Ова е дуел на едни од екипите кои играат најефикасни натпревари сезонава во Лига Еден. Гол разликата на Оксфорд е 41:39, додека на Блекпул е 34:37. Двете екипи се наоѓаат блиску на табелата со тоа што Оксфорд има предност од три бода во однос на Блекпул. Според сите показатели треба да очекуваме отворен фудбал но и голови и на двете страни и токму тоа е нашиот тип за овој меч.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.74 во 10BetРегистрирај се на 10Bet

Плимут – Бури – 1Х ( 1.32 )

Плимут се наоѓа на 16-то место на табелата но во последно време игра во одлична форма. Тимот не знае за пораз на 6 меча по ред на кои забележа 4 победи и две ремија. Од друга страна Бури е последен на табелата и има катастрофална сезона. На последните 5 меча оваа екипа забележа 5 порази и тоа без да постигне гол. Токму поради ова чудна е одлуката букмејкерите да им доделат толку голем коефициент на Плимут кој според нас е голем фаворит.

Победа на Плимут или реми @ 1.32 во 1xBetРегистрирај се на 1XBET

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*