Тикет на денот ( сабота, 30.12.2017 )

Предновогодишната понуда за обложување е малку послаба во однос на другите саботи. Но, како и да е, ние се потрудивме да ви издвоиме неколку натпревари и да ви ги претставиме како тикет на денот.

Интер – Лацио Г.Г (1.59)

Симоне Инзаги и Спалети олигледно нема да сакаат да 2017 година да ја завршат со порази. Интер сега е надвор од натпреварувањето за Купот на Италија, па така имаат можност да се фокусираат на лигата доколку сакаат успех. Лаци сепак остана „жив“ во Лига Европа, а практично, битката за Скудето моментално за нив изгледа „невозможна мисија“. Мауро Икарди и Чиро Имобиле се супер ѕвездите на овој дуел, па поради тоа очекуваме и двајцата да постигнат гол.

Двата тима постигнуваат барем по еден гол @ 1.59 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Tорино – Џенова Г.Г (1.85)

Кога би бил Белоти дел од овој дуел, со сигурност тврдиме дека Торино би бил фаворит. Но поради долгорочната повреда тој е се уште надвор од теренот, а тоа за овој тим би значело голем хендикеп. Џенова имаше тежок период, но откако го смени тренерот им тргна на подобро, па така полека но сигурно ги надминаа лошите позиции. Бидејќи букмејкерите немаат фаворит за овој натпревар, ние типуваме на голови.

Двата тима постигнуваат барем по еден гол @ 1.85 во 1ХBet
Регистрирај се на 1XBET

Манчстер Јунајтед – Саутемптон 1-1 (1.95)

Катастрофалните резултати не ги прескокнаа Јунајтед ниту за празничните натпревари, односно за боксинг деј. Реми натпреварот проти Барнли на Олд Трафорд ги доближи до Челзи со само еден бод разлика. Што се однесува на Саутемптон тие го „живеат“ најкатастрофалниот период, односно немаат победен 7 натпревари по ред. Најверојатно немат никакви очекувања против Јунајтед, па затоа ние типуваме на момците од Мурињо.

Победа за Манчстер Јунајтед на полувреме и на крај @ 1.95 во Unibet

Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 5.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*