Тикет на денот ( среда, 06.12.2017 )

Денес ќе се комплетира групната фаза во Лигата на Шампиони. Има доста интересни натпревари, но на повеќето натпревари едниот тим мора да слави победа, додека за другиот тим натпреварот нема никаква важност. Токму затоа и коефициентите се мали. Затоа се решивме на една сигурна варијанта за Тикет на денот, кои со добра уплата во некоја од онлајн обложувалниците може да донесе и солидна заработка.

МАРИБОР – СЕВИЉА – 2 ( 1.25 )

Марибор е последен во групата и единствен без шанси за прогрес од последното место. Севиља пак е втора и со победа ќе го загарантира второто место пред Спартак Москва. Интересно е тоа што доколку Севиља и Спартак завршат со ист број на бодови, тогаш русите ќе бидат втори, па Севиља нема да сака да остави ништо на случајноста. Важноста на овој дуел е многу голема за шпанците и затоа очекуваме нивна сигурна победа.

Победа на Севиља @ 1.25 во PinnacleРегистрирај се на Pinnacle

ПОРТО – МОНАКО – 1 ( 1.35 )

Она што важеше за првиот тип, важи и за овој дуел. На Порто му е потребна победа за да го задржи второто место. За Монако овој натпревар нема никаква важност. Монако е последен со само два бода и нема шанси ниту за третата позиција. Оваа екипа тотално разочара во Лигата на Шампиони и веќе е целосно насочена кон француската Лига 1. Освен тоа Порто на првиот меч во Кнежеството славеше комотна победа од 0:3 и нема да ја пропушти шансата да забележи уште една победа над Монако, овој пат на домашен терен.

Победа на Порто @ 1.35 во 1xBetРегистрирај се на 1XBET

ФЕЕНОРД – НАПОЛИ – 2 ( 1.40 )

Феенорд минатата сезона по долги години ја освои титулата во Холандија, но на овој тим му фали искуство на меѓународна сцена. Тимот е последен без ниту еден бод и со гол разлика 3:13. Од друга страна Наполи има извонредна сезона во Италија, но потфрли во Лигата на Шампиони. Екипата е трета со три бода помалку од Шајхтор. Сега Наполи се надева дека ќе слави над Феенорд, а во исто време Манчестер Сити ќе слави на гости кај Шајхтор. Тоа е единствената варијанта за Наполи да заврши на второто место и ние сме сигурни дека првиот дел од работата италијанците ќе го завршат.

Победа на Наполи @ 1.40 во 10BetРегистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 2.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*