Премиер Лига 14-то коло: Најава и анализа на натпреварите во вторник

Премиер Лига

Во вторник стартуваат натпреварите од 14-то вонредно коло во англиската Премиер Лига. За разлика од предходните неколку кола, овој пат Премиер Лигата нема да донесе вистински дерби меч. Сепак има неколку интересни дуели кои привлекуват големо внимание. За четирите дуеи кои ќе се одиграат во Вторник издвоивме по неколку важни работи кои можат да ви помогнат во обложувањето, а ги избравме и најдобрите коефициенти од понудите на онлајн обложувалниците.

БРАЈТОН – КРИСТАЛ ПАЛАС

Дуел помеѓу 9-то пласираниот Брајтон и последниот тим на табелата Кристал Палас. Сепак на овој меч местата на табелата не значат премногу, бидејќи Кристал Палас конечно почна да игра фудбал. По очајниот старт екипата врза неколку добри натпревари, а сега најавува освојување бодови и на овој меч. Конечно по подолго време Бентеке се врати во тимот и сега тоа е уште една позитива за тимот. Брајтон пак игра доста променливо, но пред поразот за време на викендот од Манчестер Јунајтед, екипата имаше 5 меча без пораз. Според тоа јасно е дека Брајтон е во добро форма.

Двете екипи да постигнат гол @ 2.10 во 10Bet

ЛЕСТЕР – ТОТЕНХЕМ

Ова ќе биде можеби најпривлечниот меч ова коло во Премиер Лига. Тотенхем е фаворит но на два меча по ред нема победа и сега е под притисок за три бода. Лестер пак по одличната серија врза три меча без победа. Сепак квалитетот е на страната на гостите, а и Покетино нема да дозволи уште еден меч екипата да остане без три бода.

Победа на Тотенхем @ 1.75 во Bet365

ВАТФОРД – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Ватфорд е едно од пријатните изненадувања сезонава во Англија. Екипата е на 8-то место и игра убав фудбал. На последните два меча забележа две победи со 5 постигнати гола и без ниту еден примен гол. Манчестер Сепак е фаворит за победа иако екипата иаше исклучително тежок распоред во изминатиот период. Освен тоа Ватфорд се соочува и со доста проблеми со повредени фудбалери.

Победа за Манчестер Јунајтед @ 1.69 во Marathonbet

ВБА – ЊУКАСЛ

Во овој дуел играат две екипи коисе во очајна форма. ВБА нема победа на последните 11 средби во Премиер Лига, додека Њукасл е во серија од 4 порази по ред. Мегсон дебитираше на клупата на ВБА со добар резултат во предходното коло, реми против Тотенхем на гости. Тоа најавува подобри денови за екипата. Њукасл пак на последните два меча прими 7 гола и одбраната највеќе го загрижува Бенитез.

Победа на ВБА @ 2.45 во Bet365

Да паднат помалку од 2.5 гола @ 1.52 во 10Bet

Во текот на утрешниот ден, очекувајте и најава за натпреварите од 14-то коло на Премиер Лигата, кои на програмата се во среда.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*