Тикет на денот (среда, 22.08.2018)

тикет на денот

Покрај трите натпревари од квалификациите за ЛШ ќе се игра англиската втора и трета лига, а комплетно коло ќе изиграат и данските второлигаши.

Стоук – Виган – Г.Г @ 1.74 во Coinbet24

Teшка сезона го очекува Стоук. После испаѓањето од Премиер  лига, клубот го напуштија неколку главни фудбалери, а нивното отсуство се осети веќе на стартот на сезоната. Во првите три кола, Стоук освои само два бода, почна со пораз, а потоа два пати ремизираше. Поранешниот освојувач на ФА Купот се врати од Лига 1 во Чемпионшип и започна солидно. Во три изиграни натпревари има освоено победа,нерешено и пораз. На овој натпревар би требало да има голови.

Регистрирај се на Coinbet24

Наствед – Коге – Г.Г @ 1.80 во Bet365

Вонредно ќе играат данските второлигаше, а дерби ќе гледаме на југ. Домаќинот ќе игра трет натпревар на домашен терен, а во првите две издвоија победа и реми. Што се однесува до Коге, тие имаат четири победи и малку изненадија со играта во позитивна смисла. И едните и другите играат ефикасни натпревари, па затоа очекуваме најмалку по еден гол во двете мрежи.

Регистрирај се на Bet365

ТСВ Стејнбах – Сарбрикен – 3+ @ 1.71 во 1xBet

Ова е дерби натпревар во германската регионална лига Југозапад. Сарбрикен минатата сезона стигна до бараж, но не успеа да стигне до повисок ранг, бидејќи во двомечот беа послаби од Минхен 1860. Добро стартуваа, имаат три победи и еден пораз и се петти на табелата, но со еден натпревар помалку. Домаќинот исто така добро започна, но нивните амбиции се помали. Гостите се поквалитетни, но нашиот предлог е на голови.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*