Тимот на Кладење.мк беше добитен вчера, а вие !?

Мората

Синоќешниот ден беше и тоа како успешен за тимот на кладење и за сите наши читатли. Ги погодивме типовите на двете дербија во Премиер Лигата и тоа со солидни коефициенти. Според нас Тип на денот беше Мората да постигне гол со коефициент 2.30.

Наспроти сите предвидувања на фудбалските експерти и букмејкерите, дека треба да се одбегне типување на дербито Челзи – Манчестер Јунајтед ние го анализиравме. Го типувавме мечот и не погрешивме. Јасно беше дека ќе има неизвесност. Јасно беше и дека мечот е доста важен и за двата тима. Нашите типови беа следниве:

Да паднат помалку од 2.5 гола @ 1.64 во 10Bet

Мората да постигне гол @ 2.30 во Bet365

Натпреварот заврши 1:0 и тоа со гол на Мората, кој беше на големо критикуван поради своите бледи изданија во изминатиот период. Сепак мораше да дојде крај на неговата црна серија, а ние очекувавме дека тоа ќе се случи токму на овој дуел. По шест натпревари без гол, Мората беше во очајна потреба за погодок. На овој меч беше инспириран бидејќи се соочуваше со Жозе Мурињо, кој го тренираше во Реал Мадрид. Тоа беше доволно за нас да се обложиме дека тој ќе постигне гол.

Што се однесува на типот на голови, најголем број уплати беа забележани на играта Двете екипи да постигнат гол. Сепак традицијата и важноста на мечот сугерираа да се одигра на малку голови, па ние повторно одевме контра останатите и повторно заработивме.

Ако на ова го додадеме и нашиот предлог тип за второто синоќешно дерби во Премиер Лигата помеѓу Манчестер Сити и Арсенал ( типувавме да паднат повеќе од 2.5 гола ), тогаш јасно е дека сите оние кој не послушаа синоќа денес си ги бројат заработените пари.

Следува пауза во фудбалските шампионати поради репрезентативни обврски на фудбалерите, па во наредниот период очекувајте анализи за репрезентативните натпревари. Кој не заработи синоќа, ќе заработи следен пат …

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*