Лига на Шампиони: најава, анализа и предлог тип за вторник

типови кладење лига шампиони

По двонеделна пауза повторно во центарот на вниманието на фудбалската јавност се натпреварите во Лига на Шампиони. Во вторник и среда ќе се одиграат натпреварите од 4-то коло на групната фаза, а кладење.мк ги избра најдобрите коефициенти од онлајн обложувалниците за нашите предлог типови.

ГРУПА А

БАЗЕЛ – ЦСКА МОСКВА

Вторник, 20:45 часот, стадион: St. Jakob-Park ( Базел )

Домаќините играат одличен фудбал сезонава иако стартот во домашниот шампионат не ветуваше премногу. Сепак Базел е во одлична форма и на последните 8 меча нема пораз. Во Лига на Шампиони пак Базел забележа две убедливи победи без принем гол на последните две средби, против Бенфика дома со 5:0 и во Русија кај ЦСКА со 0:2. Русите пак влегуа во ЛШ со една цел, пласман во елиминациските рунди но досега имаат два порази и една победа, а играат слабо и во домашното првенство. Формата во моментов им е катастрофална и на последните 9 средби забележаа само две победи, наспроти 4 порази и 3 нерешени средби.

Победа на Базел @ 1.85 во Unibet

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – БЕНФИКА

Вторник, 20:45 часот, стадион: Old Trafford ( Манчестер )

Манчестер е апсолутен фаворит на овој меч и се освен нивна победа ќе биде изненадување. Сезонава тимот на Мурињо игра како препороден, постигнува голови, одлично се брани и сигурно чекори кон своите цели, додека Бенфика не е на посакуваното ниво. Португалците имаат три порази досега во Лига на Шампиони и тешко дека ќе ја прекинат црната серија во Англија.

Победа на Манчестер Јунајтед @ 1.36 во bet365


ГРУПА Б

ПСЖ – АНДЕРЛЕХТ

Вторник, 20:45 часот, стадион: Parc des Princes ( Париз )

Се знае кој е фаворит на овој меч и нема што премногу да се пишува околу тоа. На предходниот дуел во Белгија во предходното коло, ПСЖ славеше со убедливи 0:4 и нема причина да не се повтори тој резултат и овој пат. Интересно но ПСЖ сезонава нема принено гол во Лига на Шампиони, додека Андерлехт од друга страна нема постигнато ниту еден гол во ова натпреварување.

Полувреме / крај – ПСЖ @ 1.30 во Marathonbet

СЕЛТИК – БАЕРН МИНХЕН

Вторник, 20:45 часот, стадион: Celtic Park ( Глазгов )

Селтик игра се подобро и подобри сезонава. Оваа екипа конечно ги вклопи во тимот новите засилувања и веќе наликува на одличен колектив. На минатиот меч во Германија, Баерн славеше со 3:0 иако и Селтик имаше добра игра. Сепак Баерн Минхен по поразот од ПСЖ со 3:0 сега мора да слави на сите средби до крајот, доколку сака полесен противник во елиминациите.

Победа на Баерн Минхен @ 1.38 во 10Bet


ГРУПА Ц

РОМА – ЧЕЛЗИ

Вторник, 20:45 часот, стадион: Stadio Olimpico ( Рим )

Ова е дербито на денот во Лига на Шампиони и дуел кој привлекува најголемо внимание. Двете екипи играат спротивно од очекувањата сезонава, Рома е подобра, додека Челзи игра под очекувањата. Во предходното коло во Лондон мечот заврши 3:3 и беше еден од најубавите за следење во досегашниот тек на Лига на Шампиони. Очекувањата се дека повторно ќе следиме еден сличен дуел,голема неизвесност и голови и на двете страни.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.61 во 10Bet

АТЛЕТИКО МАДРИД – КАРАБАГ

Вторник, 20:45 часот, стадион: Wanda Metropolitano ( Мадрид )

Симеоне и Атлетико Мадрид имаат големи проблеми во последно време. Имено на последните 7 меча во сите натпреварувања оваа екипа забележа само една победа, еден пораз и дури 5 нерешени средби. Нерешено и без голови беше и на предходниот дуел со Карабаг во Азербејџан. Затоа сега од тимот најавуваат одмазда и почеток на победничка серија токму против Азербејџанците. Карабаг е солидна екипа, но за нив успех е самиот пласман во групната фаза и тешко дека ќе извлечат бод од овој меч.

Полувреме / крај – Атлетико Мадрид @ 1.44 во bet365


ГРУПА Д

СПОРТИНГ ЛИСАБОН – ЈУВЕНТУС

Вторник, 20:45 часот, стадион: Estádio José Alvalade ( Лисабон )

Спортинг сезонава има одличен тим, но немаше среќа во жрепката и се падна во група со Јувентус и Барселона од кого ги доживеа единствените порази сезонава. Во Португалија оваа екипа сеуште нема пораз и игра одличен и напаѓачки фудбал. На предходниот меч со Јувентус, во водство беше Спортинг но Јуве со голот на Манџукиќ во 84-та минута ги освои трите бода. Овој дуел ќе биде повторно неизвесен, но ние очекуваме отворена игра, а кога се игра отворено доаѓаат и головите.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.92 во Marathonbet

ОЛИМПИЈАКОС – БАРСЕЛОНА

Вторник, 20:45 часот, стадион: Georgios Karaiskakis Stadium ( Атина )

Олимпијакос нема што многу да очекува во оваа група. Се наоѓа на последното место на табелата со можност за освојување на третото место и продолжување во елиминациите на Лигата на Европа. Но досега екипата има три порази и тешко дека ќе успее да дојде до 3-та позиција. Барса е прва во групата со максимални 9 бода и ќе се обиде да ја задржи предноста од три бода во однос на Јуве. Според тоа се освен нивна победа на овој дуел ќе биде изненадување.

Победа на Барселона @ 1.36 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*