Серија А 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 34-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и големото дерби помеѓу Јувентус и Милан.

Лече – Монца – ГГ

Лече игра одлична сезона и во моментов е далеку од зоната за испаѓање, па е блиску до остварување на главната цел, а тоа е да обезбеди опстанок. Ова е еден од натпреварите каде повторно ќе може да освои бодови. Монца пак одигра според очекувањата и сега игра без притисок и без императив, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Јувентус – Милан – ГГ

Дерби на колото помеѓу два тима кои одамна ја изгубија битката за Скудетото, па се борат за второто место на табелата. Милан е во подобра позиција бидејќи има солидна предност, но на овој меч доаѓа после два болни порази и без неколку важни играчи, а Јувентус ја има предноста од домашен терен. Очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Лацио – Верона – 1

Лацио ги разочара фановите оваа сезона и покажа дека нема тим да се бори на два фронта. Моментално се наоѓа на 7-то место на табелата и ќе се обиде да го задржи за да обезбеди излез во Европа. Верона е во добра позиција да избори опстанок, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Интер – Торино – 3+

Интер одигра фантастична сезона и минатото коло го освои Скудетото на пет кола пред крајот. Сега ќе се забавува до крајот на сезоната, а ова е меч каде сигурно ќе сака да остави одличен впечаток бидејќи ќе слави титула пред своите фанови. Поради тоа очекуваме разтеретен меч со многу голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Болоња – Удинезе – 1

Болоња е најпријатното изненадување оваа сезона во Серија А и е на чекор да обезбеди излез вп Лигата на шампиони. Моментално е на 4-то место и со победа на овој меч ќе биде на милиметар од остварување на целта. Тимот на Тиаго Мота е во одлична форма и е голем фаворит, а Удинезе нема лесно да се предаде бидејќи се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Bet365

Аталанта – Емполи – 1

Аталанта игра одлично во последно време, се пласира во финале на Купот и во полуфинале наЛига Европа, Меѓутоа, главната цел е да обезбеди пласман во Лигата на шампиони и до крај ќе се бори за тоа. Поради тоа се наоѓа пред императив победа и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип1 со квота 1.40 во 22Bet.

Наполи – Рома -ГГ

Дерби на југот на Италија помеѓу два големи ривали. Наполи е најголемо разочарување сезонава и треба да се бори за излез во Лига Европа, додека Рома се препороди со Де Роси и е во серија на одлични резултати, па дојде во позиција да се бори за излез во ЛШ. Очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Фиорентина -Сасуоло – 3+

Фиорентина во последно време има пад на формата што резултираше со пад на табелата. Сега е пред имперартив победа ако сака да обезбеди излез во Европа. Од друга страна Сасуоло ја игра најлошата сезона и грчевито се бори за опстанок, па важен му е секој бод. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365

Џенова – Каљари – ГГ

Дуел на два тима кои се вратија во Серија А и нивна главна цел беше да обезбедат опстанок. Блиску се до остварување на целта, особено Џенова која одигра сезона над очекувањата. Каљари многу ја крена формата во финишот и нема пораз на последните четири меча, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*