Премиер лига 35-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 35-то коло во Премиер лига, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари, особено во трката за титулата и опстанокот.

Вест Хем – Ливерпул -ГГ

Ливерпул полека го губи чекорот во трката за титулата, особено после поразот минатото коло. Ова е клучен натпревар за тимот на Клоп и без победа на овој меч дефинитивно ќе се прости од титулата. Вест Хем иако е во пад на формата, сепак на домашен терен е тежок противник и ќе пружи голем отпот. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Фулам – Кристал Палас – 3+

Лондонско дерби помеѓу два тима кои веќе ја остварија целта и обезбедија опстанок, па сега играат растеретено и без притисок. Двата тима се на средина на табелата и овој меч е за престиж бидејќи е локално дерби. Поради тоа веруваме дека ќе има надигрување и многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365

Манчестер Јунајтед -Барнли-1

Манчестер Јунајтед не ги оправда очекувањата оваа сезона и сега е во ситуација да се бори за Лига Европа. Единствен стас на сезоната може да биде трофеј во ФАКупот каде се пласираа во финалето. Барнли пак е во тешка ситуација и тешко дека ќе обезбеди опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Њукасл – Шефилд Јунајтед – 3+

Њукасл игра сезона под сите очекувања откако имаше големи вложувања и амбиции во летниот предоден рок. Моментално е на седмото место на табелата и се бори за излез во Европа. „Чавките“ се пред императив победа на овој меч бидејќи играат со најслабиот тим во лигата. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во Mozzart.

Вулверхемптон – Лутон – ГГ

Волците одиграа солидна сезона и ги исполнија очекувањата, па сега сигурно ќе сакаат и на добар начин да ја завршат сезоната. Лутон се бори за опстанок и секој бод може да биде одлучувачки, па затоа очекуме голема борба и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Евертон – Брентфорд -1

Евертон после големата победа над Ливерпул ја крена самодовербата и е фаворит на овој меч. Карамелите имаа тубулентна сезона, но се блиску до целта да изборат опстанок. Брентфорд пак веќе ја исполни целта и игра растеретено, Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.90 во 22Bet.

Астон Вила -Челзи -1

Астон Вила е едно од најпријатните изненадувања и има историска шанса за пласман во Лигата на шампиони, па ова може да биде клучен меч. Во последно време ја накренаа формата и се пред императив победа. Челзи пак после големиот пораз минатото коло е соразнишана самодоверба. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 воMozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*