• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.8

Резиме

 • Солидни коефициенти
 • Македонска поддршка
 • Широка понуда
 • Експресна уплата и исплата
Sending
User Review
3 (1 vote)

За 22BET

Обложувалницата на 22Bet е прилично нова обложувалница, односно е основана во 2017 година во Курасао. Таа нуди одлични перформанси на секое поле. Вие можете да се обложувате на различни спортски настани на одличен веб сајт, да депозирате со скоро сите методи и едноставно да уживате во сето тоа.

Лиценца

22Bet како и другите светски онлајн обложувалници поседува лиценца во Курасао и нуди безбедност на своите играчи.

22Bet вебстрана

Како што погоре кажавме, станува збор за исклучително нова обложувалница, па така и веб сајтот е нов и модерен. Функционирањето на сајтот е солидно, а исто така има доста модерен интерфејс кој е посебно лесен за навигација. Во левиот дел ви е дадена понудата за кладење. Централниот дел е за најатрактивните промоции, натпреварите во живо и атрактивните натпревари кои не се започнати. Во десниот дел е опцијата за облози, влогот итн. Се на се, станува збор за одличен веб сајт.

22bet

Навигација и јазици

Посебно чувство на задоволство кај играчите предизвикува тоа што лесно можат да стигнат до посакуваниот поим. Сајтот е исклучително лесен за навигација и има супер распоред. Освен тоа, располага со 51 јазик, па така вие најчесто може да уживате и тоа на вашиот мајчин јазик.

Покриеност

22Bet ги покрива сите спортови за обложување и за нив има доста игри за обложување. Можеби не би ја ставиле во топ 3 обложувалници со покриеност, но сепак сме убедени во тоа дека доколку одлучите да креирате сметка на овој сајт ќе бидете комплетно задоволни. Добар е податокот што цело време се трудат да вметнат што повеќе спортови за обложување. Неодамна вметнаа и Е-Спорт кој во последно време е многу актуелен за обложување. Покрај тоа во 22Bet можете најдете и многу други специјални, а помалку и чудни понуди за кладење. Една од почудните е обложување на време. Практично, тука имате можност да се обложувате на степените во одредени аеродроми ширум светот. Чудно зар не?

22bet

Понуда во 22Bet

Понудата е задоволителна. Вие за еден натпревар од појаките лиги имате премногу игри вклучувајќи ги општите, 1, Х, 2, полувреме/крај, голови, хендикеп. Тука се и игрите за „брзи“ пари, односно обложување на гол до одредена минута, вкупно картони и безброј други специјали. Најинтересна игра ја издвојуваме Г.Г2+. Практично тоа значи двата тима да постигнат гол и да имаат повеќе од 1.5 гол на натпреварот. Коефицентот за оваа игра се разбира е доста голем, па ако имате среќа може со мал влог да стигнете до големи пари. Освен класичните знаци за обложување имате на „менито“ и многу специјални игри кои ретко може да ги најдете, па ако сте кладилничар кој не сака класика и бара нешто модерно, тогаш 22Bet е вистинскиот избор за вас.

Коефициенти

Не можеме да потврдиме дека коефициентите им се баш најдобри, бидејќи со самото пишување и проверка наидовме на некои недостатоци. Имено, вредностите не се разликуваат многу, но ние мора да бидеме објективни и да ви претставиме реална слика и онаква каква што заслужувате. Нашата оценка за коефициентите е 4 од 5. Генерално се носат со светските обложувалници, па така нема загубата да ви е голема.

Уплата

Во уплатата најбитен елемент е провизијата, а во обложувалницата на 22Bet провизија не постои. Имате премногу начини за уплата, поточно 62 методи се активни во овој момент. Вклучувајќи ги напознатите методи како кредитни и дебитни картички, а исто така и многу видови на криптовалути. Во продолжение ќе ви ги претставиме сите достапни методи за уплата во 22Bet.

Во прилог методите за уплата:

22Bet

Исплата

Зошто би играле во обложувалница, ако исплатата не им е како што треба. 22Bet нуди исплата на премногу методи и тоа исто како и уплатата без провизија. Ова сметаме дека е битен елемент, но сепак имаат недостатоци на методи. Како и да е, доколку добиете, вие секако дека ќе најдите метод да си ги подигнете парите и тоа на метод соодветен за вас. Mора да ги пофалиме во овој дел бидејќи вашите пари кај вас можат да стигнат преку 52 различни канали. Во прилог сите методи за исплата од 22Bet.

22Bet

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одреден проблем на страната, на располагање ви стои 24 часовна корисничка поддршка, која на најљубезен и најпрофиесионален начин ќе се обиде да ви го отстрани проблемот. Со еден збор, може да кажеме дека треба да се поработи на подобрување на корисничката поддршка. Не се многу компетентни за сложени проблеми, но основните проблеми ќе ви ги решат дефинитивно. Нив можете да ги најдете преку контакт формата поточно Live Chat директно на нивниот сајт или пак преку e-маил во зависност од вашето барање:

СЛУЖБА ЗА КОРИСНИЧКА ПОДДРШКА[email protected]
СЛУЖБА ЗА БЕЗБЕДНОСТ[email protected]
СЛУЖБЕНИК ЗА ПОЛИТИКАТА ЗА ПРИВАТНОСТ[email protected]
КОМЕНТАРИ И ПОПЛАКИ[email protected]
ПРАШАЊА ЗА ПЛАЌАЊЕ[email protected]

22Bet бонуси и промоции

Бонусот се многу важен елемент во онлајн обложувалниците, бидејќи на тој начин секоја обложувалница привлекува нови корисници. Скоро секоја онлајн обложувалница, фокусот треба да го стави на бонусот за добредојде. Во 22Bet го имате можеби и најдобриот бонус за добредојде кој постои на пазарот. Накратко во продолжение на овој текст може да прочитате за активните бонус промоции во оваа обложувалница.

22Bet бонус за добредојде

Самото име на бонусот објаснува за кого е наменет овој бонус. Станува збор за бонус кој им следува на сите нови корисници кои ќе направат депозит. Постапката за добивање е едноставна. Најпрво се регистрирате, ги пополнувате сите полиња во „Моја сметка“, а потоа правите депозит од најмалку 60 денари. Вредноста на бонусот е 100% до најмногу 7500 денари на вашиот прв депозит. Потоа, откако ќе ги исполните овие услови, бонусот автоматски се активира на вашата сметка. За да го ослободите бонусот, мора да го изиграте 5 пати на тикет со најмалку три натпревари и минимална квота 1.40.

Комбинациски облог на денот

Oваа понуда неодамна се појави во обложувалницата на 22Bet. Станува збор за избрани неколку од поинтересните настани од страна на 22Bet, а потоа ви правите уплата. Ако тој облог е добитен, тогаш 22Bet ќе ви ја зголеми добивката за 10%.  Ова е наменето за луѓе кои немаат многу време за анализи, па така стручниот тим на 22Bet се труди да ви обезбеди облог, а на вас е само да го уплатите.

Серија на губитнички облози

Дури и најголемите и најстрасните кладилничари знаат да влезат во некоја црна серија. Е сега, ако сте играч во 22Bet, тогаш обложувалницата ќе се потруди да ви ја ублажи загубата. Доколку уплатите 20 облози во рок од 30 дена и сите тие облози се губитнички, тогаш добивате поени кои може да ги конвертирате во код за уплата. Се што треба да направите е да им пишете на е-маил [email protected], наведете го бројот на вашата сметка и ставете наслов “Серија на губитни облози”. Комплетните услови и правила за овој бонус може да ги најдете на сајтот на 22Bet.

Повраток на средства

Оваа обложувалница еднаш неделно го пресметува износот кој сте го потрошиле за обложување во текот на претходната недела. Неделниот повраток на средства е 0.3% од вкупниот износ на облози уплатени претходната недела. Минималниот износ на повраток на средства е 60 денари, додека максималниот износ е 60000 денари. Овој повраток автоматски се впишува на вашата семтка секој вторник. Исто така условите и правилата за оваа промоција се достапни на сајтот на 22Bet.

Петочен Reload Bonus

Ова е фантастична понуда за почеток на викендот. Имено, сите постоечки корисници кои ќе направат депозит од најмалку 60 денари во петок, добиваат 100% бонус до 6000 денари за обложување. Овој бонус важи само за еден депозит во петок. Откако ќе ги добиете парите треба да го изиграте три пати и да  направите комбинациски облог со најмалку три натпревари со минимална квота од 1.40. Овој вид на бонус мора да биде исполнет во наредните 24 часа.

Роденденски бонус

Самиот наслов на овој бонус го кажува значење. За вашиот роденден, 22Bet ќе одлучи да ве почести со бонус. Не треба да правите ништо, освен да имате потврдено е-маил адреса, а исто така и да ги имате пополнето сите полиња во категоријата „Моја сметка“. Не треба да активирате ништо, туку едноставно на вашиот маил ќе пристигне известување дека овој бонус е активен по повод вашиот роденден.

Промашивте една? Добивате бонус поени

Љубителите на комбо облозите во 22Bet не се заборавени. Имено, сите што ќе изиграат тикет со најмалку седум натпревари и квота поголема од 1.80 се квалификувани за оваа понуда. Ако промашите еден натпревар, тогаш земате бонус поени во зависност од вашиот влог. Минималниот квалификуван влог за оваа промоција е 20 евра.

 • 20 EUR или повеќе – 1000 поени
 • 50 EUR или повеќе – 2000 поени
 • 100 EUR или повеќе – 5000 поени

Cash out функција

Во последно време скоро сите обложувалници ја вметнуваат Cash out функцијата. Со оваа функција вие имате можност да се откажете од облогот во било кое време, а за цена на тоа да си наплатите сума која ви е понудена од обложувалницата. Се разбира, ако ја прифатите сумата, тогаш повеќе не ве засега исходот на натпреварот. Искрено, сумата која ја нудат е малку пониска за разлика од другите обложувалници, но сепак тоа не е кој знае каков недостаток за да се избегне оваа обложувалница.

Во живо

Освен фудбалот, за понуда во живо има и безброј други спортови. Тука се тенисите, ракометите, кошарката, хокејот и многу други актуелни спортови. Коефициентите се прилично добри, па може да кажеме дека на љубителите на обложување во живо, 22Bet ќе им се допадне веднаш.

Oсвен тоа имате статистика за скоро сите натпревари, па без да го следите натпреварот во живо на Live Stream имате претстава што се случува. Во оваа статистика гледате напади, картони, шутови итн.

Исто така, имате и визуелен приказ во 2D на целиот натпревар. Оваа опција не е достапна за сите натпревари, но во поголем дел постои. Следите кој напаѓа и што се случува во живо на натпреварот. Ова за обложувачите во живо дава посебно чуство на задоволство.

22Bet обложување во живо
22Bet обложување во живо

Мобилно обложување во 22Bet

Добро би било да се обложувате без пречки каде и да сте. Секако 22Bet ви го нуди тоа бидејќи има одлична мобилна вебстрана која работи доста брзо на вашиот телефон, без разлика дали е iOS или Android. Понудата и опциите се исти како и на десктоп верзијата, па така нема да се соочите со одредени проблеми доколку пристапувате од вашиот мобилен телефон.

22Bet мобилно обложување
22Bet мобилно обложување

Како да се регистрирате на 22Bet?

Многу често регистрацијата на некои онлајн обложувалници знае да биде сложен процес, но за среќа во 22Bet тој процес е многу едноставен и не одзема повеќе од 1-2 минути од вашето време.

Се што треба да направите е да кликните ТУКА и потоа ќе ви се појави прозорецот за регистрација.

Откако ќе ги пополните горе наведените податоци со кликнување на копчето „РЕГИСТРАЦИЈА“ вие станувате член на онлајн обложувалницата на 22Bet.

Внимавајте вашите податоци да ги внесете точно, бидејќи за почеток не е потребна верификација, но сепак обложувалницата го задржува правото да ви побара верификување во било кое време, па податоците од вашите лични документи треба да се поклопат со внесените податоци.

22Bet регистрација
22Bet регистрација

Често поставувани прашања за 22Bet?

Од нашето истражување извлековме најчесто поставувани прашања за оваа обложувалница, па во продолжение на овој текст ќе се обидеме да ви дадеме одговор на истите.

Дали секој може да се регистрира во 22Bet?

Да. Регистрацијата во 22Bet е дозоволена за сите полнолетни лица кои наполниле 18 години и истата е комплетно бесплатна.

Може ли да се уплати со картица?

Картичките се прифатливи како опција за депозит во 22Bet. Уплатата се процесира веднаш и нема никаква провизија. Што се однесува до картичките, вие може да направите депозит со Visa и Master Card дебитните и кредитните картички.

Ми побараа лична карта, дали да им испратам?

Во многу обложувалници се додека не направите верификација не е возможно да се обложувате. Во 22Bet е тоа дозволено, но можат во секој момент да ви побараат. Испратете им слободно и не се грижете за безбедноста на вашите лични податоци.

За колку време стигнуваат парите?

Во зависност од вашата банка, парите може да стигнат и за неколку часа, но просечното време за исплата е од 2-5 работни дена.

Дали 22Bet е добра обложувалница за почетници?

Со оглед на тоа што има добар сајт за навигација, веруваме дека почетниците ќе се снајдат одлично, па така ја препорачуваме на сите нови членови во онлајн обложувалниците.

Заклучок за 22Bet обложувалница

Од погоре напишаниот текст дојдовме до заклучок дека станува збор за прилично нова обложувалница која максимално работи на своето развивање и цели кон тронот. Модерен веб сајт, многу начини за уплата и исплата без провизија, конкурентни квоти, одлични бонуси за нови и постоечки корисници, многу опции за обложување во живо итн, се главни одлики на 22Bet.

22Bet се дефинира како обложувалница која е наменета за сечиј џеб. Тоа што минималниот депозит е 1 евро, ја прави оваа обложувалница се позастапена. Исто така и коефициентите им се добри, па нема некоја посебна причина за да се избегне оваа обложувалница. Напротив, ако спаѓате во групата кои се скептични во поглед на онлајн обложувањето, тогаш оваа обложувалница е за вас, бидејќи за почеток ви требаат 2-3 минути за регистрација и само 60 денари на вашата сметка за да направите депозит и да се стекнете со едно поинакво искуство.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за 22Bet казино на Casinobonus.mk