Серија А 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 26-то коло од Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и едно дерби на „Сан Сиро“.

Сасуоло – Емполи – 3+

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и се очекува голема борба за бодовите. Моментално се наоѓаат надвор од зоната за испаѓање, но не играат според очекувањата оваа сезона. Сасуоло е во мала предност поради домашниоот терен, но ние очекуваме ефикасен меч со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во  Mozzart.

Салернитана – Монца – 2

Салернитана е на последното место на табелата и е веќе отпишана, па готово сигуно следната сезона ќе игра во понизок ранг. Монца е на средина на табелата но минатото коло запиша голема победа над Милан па е фаворит на овој меч. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.00 во Bet365.

Џенова – Удинезе – ГГ

Џенова е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона, иако се очекуваше да се бори за опстанок, моментално се наоѓа на 12-то место на табелата. Удинезе во последно време заигра подобро и избега од опасната зона. Впечатокот е дека двата тима нема да имаат проблем да обезбедат опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во22Bet.

Јувентус – Фориноне – 1-1

Јувентус влезе во голема криза и нема победа на последните четири меча па отпадна од трката за Скудетото. Сега треба да го брани второто место на табелата, па конечно мора да се врати на победите бидејќи има противик по мерка. Фросиноне е во голем пад на формата и нашиот предлог е 1-1 со квота 1.90 во  Mozzart.

Каљари – Наполи – ГГ

Наполи е секако најголемо разчарување сезонава и како актуелен шампион се наоѓа на средина од табелата. Повеќе не се бори за ништо, па тешко дека ќе дојде до победа во Сардинија каде по традиција игра лошо. Каљари се бори за опстанок и сите бодови ги освојува на домашен терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Лече – Интер – 2

Интер игра фатастична сезона и е многу блиску до освојување на титулата. Иако има комотна предност на врвот „нероаѕурите“ не се опуштаат и се наоѓаат во одлична форма. Лече има четири порази на последните пет меча, па тешко дека ќе успее да изнегне пораз на овој меч. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.30 во 22Bet.

Милан – Аталанта – ГГ

Дерби на колото помеѓу два тима кои се борат за пласман во Топ 4. Милан беше во одлична форма но минатото коло беше поразен од Монца. Сега сигурно ќе сака да дојде до победа против директниот конкурент а домашниот терен ќе биде предност. Аталанта е во одлична форма и сака да го зачва четвртото место. Очекуваме голема борба и голови на двете страни со квота 1.75 во  Mozzart.

Рома – Торино – ГГ

Рома со новиот тренер игра одлично и се врати во битката за Топ 4, па нема право на кикс на овој меч. Домашниот терен е предност, но нема да биде лесно против Торино кој е во одлична форма и се бори за излез во Европа. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Фиорентина – Лацио -3+

Дуел на два тима кои се борат за Европа. Лацио многу ја подобри формата и се надева на пласман во Топ 4, додека Фиорентина не игра добро како на стартот на сезоната. Двата тима играат отворен фудбал, па очекуваме голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*