Тикет на денот (сабота, 24.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште една сабота со полна понуда е пред нас. Веруваме дека ќе ја направиме вистинската комбинација и дека ќе ви дадеме добитен тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Манчестер Јунајтед – Фулам – 1 @ 1.57 во Mozzart

Конечно Манчестер Јунајтед влезе во добра форма. Тие имаат седум последователни натпревари без пораз, поточно запишаа шест победи и само едно реми, па во домашното првенство стигнаа до 6-та позиција и веруваме дека ќе дадат се од себе за да влезат во трката за Европа. Фулам пак од друга страна е на средината на табелата и за нив може да кажеме дека се задоволни со досегашниот учинок со оглед на фактот дека сакаат само навремен опстанок и ништо повеќе. Ние овде очекуваме Манчестер да ја продолжат добитната серија и ви предлагаме 1 со квота 1.57 во Mozzart.

Баерн Минхен – Лајпциг – ГГ3+ @ 1.75 во 22Bet

Баварците го загубија чекорот за титулата во германската Бундеслига и во моментов имаат негатива од 8 бода зад Баер Леверкузен. Тие врзаа два последователни порази од кои едниот можеби беше очекуван, но другиот пристигна како тотално изненадување од тимот на Бохум. Лајпциг од друга страна е на 5-то место и таа е позиција која води во Лига Европа, но овој тим нема да се задоволи со тоа и веруваме дека до самиот крај ќе се борат за да стигнат до Топ 4. Овде имаме дуел на две екипи кои играат ефикасно, а головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Барселона – Хетафе – 1/1 @ 2.10 во 20Bet

Како што изминува времето, така и екипата на Барселона е се подалеку од титулата. Тие во моментов се на 3-то место со 54 бода и 8 бода помалку од лидерот Реал Мадрид, а искрено таа разлика не е лесно да се надомести. Нивниот противник Хетафе е на сигурно и тешко дека ќе влезе во борбата за Европа, но со самиот опстанок нивната примарна цел ќе биде комплетно исполнета. Очекуваме натпревар каде што Барса ќе доминира и типуваме 1/1 со квота 2.10 во 20Bet.

Ренџерс – Хартс – ГГ @ 1.95 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет ќе ви го предложиме од шкотската Премиер лига каде што ќе се сретнат две екипи кои се во фантастична форма, поточно ќе се сретнат тимовите на Ренџерс и Хартс. Ренџерс е со огромни амбиции за нив примарната цел е титулата во домашното првенство, а со оглед на конкуренцијата тоа нема да биде лесна задача. Хартс пак обезбеди пласман во плеј оф и ќе се борат за излез во Европа. Сепак овде ние и покрај тоа што е Ренџерс фаворит, решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*