Серија А 27-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 27-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и две големи дербија, Лацио – Рома и Интер – Јувентус.

Сасуоло – Специја – 1

Сасуоло го надмина лошиот период и влезе во серија на три победи по ред, па сигурно е голем фаворит на овој меч. Атмосфеата во тимот е одлична после победата над Рома, ла сега му доаѓа тим кој се бори за опстанок. Сасуоло покажа оваа сезона дека има проблем токму против такви тимови, но ние веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Аталанта – Емполи – 1

Аталанта на последните четири меча освои само еден бод и падна на 6-то место на табелата. Поради тоа тимот на Гасперини нема право на кикс и се наоѓа пред императив победа на овој меч. Интересно е што на двата последни домашни натпревари, Лече и Удинезе, но успеа да освои само еден бод на двата меча. Емполи на последните пет меча запиша три порази и две ремија, а сега има исклучително тешко гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Монца – Кремонезе – 1

Монца лошо ја отвори сезоната, но после тренерската смена заигра многу подобро и сега е далеку од зоната за испаѓање. Игра одлично на домашен терен, а сега има и противник по мерка. Кремонезе се бори за опстанок и ќе даде се од себе да остане непоразен на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1со квота 1.80 во 22Bet.

Салернитана – Болоња – ГГ

Болоња игра одлично оваа сезона и дојде во ситуација да се бори за излез во Европа. Има само еден пораз на последните четири меча, а минатото коло остана непоразена против Лацио. Салернитана од друга страна се бори за опстанок и минатото коло против Милан покажа дека има квалитет. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Удинезе – Милан – 2

Милан минатото коло ги разочара навивачите и одигра само реми против Салернитана, па сега нема право на кикс. „Росонерите“ се борат за пласман во Топ 4, а конкуренцијата е голема, па ова може да биде клучен натпревар за нив. Удинезе игра топло-ладно, но последните години игра одлично против Милан. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.15 во Bet365.

Сампдорија – Верона – 0-2

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и ова за двата тима може да биде клучен натпревар оваа сезона. Поради тоа се очекува да играат претпазливо и да не ризикуваат премногу, па поради тоа очекуваме малку голови на овој меч. Нашиот предлог е 0-2 гола со квота 1.70 во 22Bet.

Фиоретина – Лече – 1

Фиорентина влезе во извонредна серија, како во Серија А така и во Европа, па е голем фаворит на овој меч. „Виолетовите“ влегоа во серија од три победи по ред, а од друга страна Лече е во серија од три порази. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Торино – Наполи – ГГ

Наполи игра сезона од соништата и е многу блиску до освојување на Скудетото, но Торино во последно време е во одлична форма. Притоа, домашниот терен ќе биде предност, па очекуваме да му пружи отпор на лидерот. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Лацио – Рома – ГГ

Едно од двете големи дербија во ова коло. Лацио и Рома секогаш играат возбудливи натпревари, а сега влогот е многу поголем бидејќи се борат за пласман во Топ 4, а разликата на табелата е минимална. Лацио изгби важни бодови во последните натпревари, но против фаворитите игра многу подобро. Од друга стана пак Мурињо знае како се играат дерби натпревари. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Интер – Јувентус – ГГ

Интер има пад на формата во последно време, но после успехот во ЛШ атмосферата во тимот е многу подобра. Ова дерби е секогаш посебно за двата тима, па тешко е да се предвиди. Интер е домаќин, но Јувентус е во подобра форма. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*