Премиер лига 28-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 28-то коло од Премиер лигата кое нема да се одигра во целост, но ќе донесе неколку возбудливи дуели.

Астон Вила – Борнмут – 3+

Астон Вила се наоѓа на средина од табелата и  нема голем притисок до крајот на сезоната. Целта за опастанок е достижна, а истовремено е далеку од позициите кои водат во Европа. Од друга страна Борнмут се бори за опастанок и минатото коло приреди изненадување и го победи Ливерпул, па со голема самодоверба доаѓа на ова гостување. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Брентфорд – Лестер – ГГ

Брентфорд е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Премиер лигата и се наоѓа на 8-то место на табелата. Притоа, има само еден пораз на последните седум меча, а од друга страна Лестер е во слободен пад и е во серија на четири порази по ред. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Саутемптон – Тотенхем – 2

Саутемптон е на последното место на табелата, но во последно време игра многу подобро и има реални шанси за опастанок. Поради тоа ќе се бори за секој бод, особено на домашен терен. Тотенхем пак е во битка за 4-то место на табелата и нема право на кикс. Веруваме дека квалитетот ќе дојде до израз, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во 22Bet.

Вулверхемптон – Лидс – ГГ

„Волците“ се на 13-то место на табелата, но во последном време е во многу лоша форма и има само една победа на последните пет меча. Меѓутоа, го чека грчевита борба за опастанок, бидејќи во моментов има само 3 бода повеќе од зоната за испаѓање. Лидс пак е во зоната за испаѓање и сигурно ќе сака да остане непоразен на овој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Челзи – Евертон – 1

Челзи игра катастрофална сезона во Премиер лигата и скоро да ги загуби шансите за пласман во Топ 4 бидејќи моментално се наоѓа на 10-то место. Меѓутоа, „сините“ ја подобруваат формата и победија на последните два меча, притоа се пласираа во четвртфинале од ЛШ. Евертон е едно од најголемите разочарувања оваа сезона и до крај ќе се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во Bet365.

Арсенал – Кристал Палас – 1

Кристал Палас е во катастрофална форма и поради тоа го избрка тренерот, а сега има исклучително тешко гостување. Арсенал е лидер на табелата, но нема право на кикс, а особено добро игра на домашен терен. Поради тоа е голем фаворит на овој меч и нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*