Ла Лига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Полека влегуваме во третиот дел на шпанската Ла Лига. Како што стојат работите, Барса се издвои, но до крајот имаме уште многу, па рано е да пресудиме.

Ваљадолид – Билбао – 2

Ваљњадолид е веднаш над црвената зона и нема кој знае каква предност, па за да игра растеретено, туку ќе мора да се потруди да собери уште бодови за да опстанокот им биде гарантиран. Билбао од друга страна е на 9-та позиција со вкупно 33 бода, а оваа година ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Ние типуваме 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Алмериа – Кадиз – 0-2

Овде имаме дуел на две екипи од долниот дел на табелата. Домаќинтие се во црвената зона и на последните пет натпревари имаат само една победа. Кадиз од друга страна благодарение на добрите резултати во последно време се издвоија од најзагрозените екипи, но далеку се од сигурен опстанок. Наш предлог за овој дуел е 0-2 гола со квота 1.80 во Bet365.

Рајо Валекано – Жирона – 1

Рајо Влекано потфрли во последно време, а најодбар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша два порази и дури три реми. Жирона од друга страна е на средината на табелата и не би требало да се соочат со проблеми околу опстанок. Веруваме дека ова за домаќините е добра прилика за крај на лошата серија, па типуваме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

Еспањол – Селта Виго – ГГ

Еспањол запиша две победи и помисливме дека тоа ќе биде почеток на една добра серија, но за жал тие во следните два натпревари беа поразени и во моментов ја имаат 15-та позиција на табелата во шпанската Ла Лига. Селта од друга страна е на 11-то место и досега имаат освоено 31 бод, а со оглед на тоа што се на сигурно, може да кажеме дека нивната цел пополека се исполнува. Наш предлог е ГГ со квота 2.00 во 20Bet.

Атлетико Мадрид – Валенсија – 1

Атлетико Мадрид и оваа година заостана во борбата за тиутла. Во моментов имаат негатива од 17 бода во однос на првопласиранито тим на Барселона и за нив оваа година најголем успех ќе биде да обезбедат пласман во ЛШ. Валенсија не личи на себе. Во овој дел од сезоната бевме навикнати да ги гледаме во борба за Европа, а сега тие се борат за опстанок. Атлетико е фаворит и очекуваме да ги земе трите бода. Наш предлог е 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Бетис – Мајорка – 1

Екипата на Бетис нема пораз во последните пет дуели, поточно во тој временски период запишаа три победи и две реми, па сега се наоѓаат на 5-та позиција. Општопознато е дека тоа е позиција која води во Лига Европа н крајот на сезоната. Мајорка од друга страна е во лоша форма и на овој натпревар влегува со лошо расположение бидејќи врзаа два порази и едно реми. Бетис очекуваме да победи и типуваме 1 со квота 1.83 во Bet365.

Осасуна – Виљареал – ГГ

Осасуна благодарение на добрите резултати од првиот дел на сезоната се уште се наоѓаат на позиција која им дава надеж дека можат да стигнат до Европа, а во моментов играат катастрофално. Виљареал од друга страна до самиот крај ќе се бори за излез во некој од европските купови и веруваме дека ќе успеат во тоа. Наш предлог е ГГ со квота 1.95 во 22Bet.

Реал Сосиедад – Елче – 1

Екипата на Сосиедад некако потфрли во последно време и после победата над Еспањол врзаа четири неуспешни дуели каде што три пати ремизираа и еднаш беа поразени. Овој пат за противник го имаат тимот на Елче кој според сите показатели наредната сезона ќе патува во Сегунда. Веруваме дека Сосиедад ќе ја искористи лошата форма на Елче и ќе победи на овој дуел. Типуваме 1 со квота 1.40 во 20Bet.

Хетафе – Севиља – 2

Хетафе имаше големи амбиции на почетокот на сезоната, но како што стојат работите најверојатно ништо нема да биде од тоа со оглед на фактот што овој тим во моментов е дел од црвената зона. Севиља е најголемото разочарување во Ла Лига оваа сезона и тие се на вториот дел на табелата. Веруваме дека имаат капацитет за да земат три бода против Хетафе, па затоа типуваме 2 со квота 2.45 во Mozzart.

Барселона – Реал Мадрид  – ГГ

За крај на ова коло не можеше да имаме подобар натпревар. Во Каталонија на Камп Ноу се сретнуваат екипите на Барса и Реал Мадрид, поточно екипите кои се најголеми фаворити за титула во Ла Лига. Сепак во моментов Барса е со солидна предност, но Реал Мадрид не смееме никогаш да го отпишеме пред време. Како и да е, ефикасноста овде не би требало да се доведе во прашање, па сметаме дека ГГ е најлогичен тип. Коефициентот за тоа во Bet365 е 1.67.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*