Премиер лига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 26-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и најголемото дерби на Островот, дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед.

Манчестер Сити – Њукасл – 1

Дерби за самиот врв на табелата, Манчестер Сити е на второ место и се бори за титулата, додека Њукасл се бори за пласман во Топ 4. Поради тоа очекуваме возбудлив натпревар, но според квалитетот Сити е фаворит, а и домашниот терен секако ќе биде предност. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во Mozzart.

Арсенал – Борнумт – 3+

Арсенал е апсолутен фаворит во овој меч и не би требало да има проблеми да ги освои трите бода. „Топџиите“ се вратија во добра форма, имаат серија на победи и ја вратија предноста од 5 бода на табелата, но немаат право на кикс. Борнмут се бори за опстанок, но тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.50 во Bet365.

Астон Вила – Кристал Палас – ГГ

Дерби од средината на табелата помеѓу два тима кои играат променливо оваа сезона. Сепак, се чини дека и двата тима играат според очекувањата бидејќи се далеку од зоната за испаѓање, но и далеку од позициите кои водат во Европа. Гостите се во многу лоша форма во последно време, па домаќинот е благ фаворит. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Брајтон – Вест Хем – ГГ

Дуел на најпријатното изненадување оваа сезона, Брајтон и најголемото разочарување Вест Хем. За среќа „чеканите“ заиграа подобро во последно време и излегоа од зоната за испаѓање, но Брајтон дома тешко губи бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Челзи – Лидс – 1

Челзи игра катастрофална сезона и тешко дека ќе може да ја спаси сезоната, но едноставно мора што поскоро да почне да победува. Ова е клучен натпревар на кој „сините“ немаат право на кикс, а на гости им доаѓа Лидс кој се бори за опстанок. Лидс минатото коло конечно дојде до победа и нема лесно да се предаде, но нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Вулверхемптон – Тотенхем – ГГ

После тренерската смена и доаѓањето на Лопетеги „волците“ заиграа многу подобро и сега се во подобра позиција, но ги чека грчевита борба за опстанок. Од друга страна Тотенхем е во лоша форма, а ќе мора да мисли и на дуелот со Милан во ЛШ за неколку дена. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Саутемптон – Лестер – 2

Саутемптон е убедливо најслабиот тим во лигата и победата над Челзи беше само исклучот. Тешко дека ќе успее да избори опстанок, а ова е можеби шанса да се фати последниот воз. Меѓутоа, Лестер исто така има потреба од бодови, а квалитетот е на негова страна. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.40 во Mozzart.

Нотингем Форест – Евертон – ГГ

Нотингем Форест се наоѓа во сигурната зона, додека Евертон го чека грчевита борба за опстанок и секој бод е од исклучителна важност. Формата на домаќините е лоша во последно време, па Евертон гледа шанса за бодови на ова гостување. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Ливерпул – Манчестер Јунајтед – ГГ

Дерби на колото и најголем меч во Премиер лигата. Јунајтед има подобра сезона и со победа на „Енфилд“ може да се замеша во трката за титулата, додека Ливерпул игра многу лоша сезона и се бори за пласман во Топ 4. Поради тоа „црвените“ немаат право на кикс и ова за нив може да биде одлучувачки меч. Со победа на најголемиот ривал сигурно дека ќе се зголеми самодовербата и атмосферата во тимот. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Брентфорд – Фулам – ГГ

Фулам е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона и никој не очекуваше дека овој тим може да се бори за Европа. Меѓутоа Брентфорд игра одлично, особено на домашен терен и ја има најдолгата серија на непобедливост во лигата. Брентфорд ќе се обиде да ја задржи таа серија без пораз, но Фулам е непредвидлив. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*