Тикет на денот (сабота, 04.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната сабота е фантастична во однос на понудата, па се надеваме дека го направивме вистинскиот избор за тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Челзи – Лидс – 1/1 @ 2.60 во Mozzart

Челзи дефинитивно потфрли оваа сезона во Премиер лигата и може да кажеме дека се најголемо разочарување во досегашниот тек. Имено, овој клуб е на средината на табелата и на последните пет натпревари имаат три реми и два порази, па ако продолжат со вакво темпо ќе останат без Европа следната сезона. Лидс од друга страна благодарение на победата во последниот натпревар успеа да се тргне од црвената зона, но се уште овој тим е далеку од сигурен опстанок. Веруваме дека Челзи на овој натпревар ќе се оправда за грешките од претходните кола, па затоа типуваме 1/1 со квота 2.60 во Mozzart.

Фиорентина – Милан – 2 @ 2.40 во Bet365

Фиорентина во последното коло изигра фантастичен натпревар против Верона на гостински терен и запишаа убедлива победа од 3-0, а пред тоа исто така остварија важен триумф и во конференциската лига против Брагa, па го продолжија ова натпреварување. Милан од друга страна делува дека ја надмина кризата и запиша четири последователни победи од кои три првенствени и еден против Тотенхем во рамките на ЛШ. Како и да е, ова е тежок натпревар, но ние очекуваме Милан да ги земе трите бода. Типуваме 2 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*