Серија А 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 25-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и две дербија, во Неапол и Рим.

Наполи – Лацио – 3+

Наполи игра сезона од соништата каква и најголемите оптимисти не можеа да предвидат. Уште сега може да се каже дека Наполи нема ривали во Серија А и дека само прашање на време е кога ќе го освои Скудетото, бидејќи има предност од цели 18 бода пред второпласираниот. Тоа на Наполи му дава можност за калкулации, па можно е Спалети да одмори некоја од ѕвездите бидејќи за три дена игра натпревар во Лигата на шампиони. Меѓутоа, Лацио нема лесно да се предаде и со голема самодоверба патува во Неапол после двете последователни победи. Со двете победи по ред тимот на Сари покажа дека го надмина лошиот период од неколку меча без победа. Очекуваме натпревар богат со голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1,60 во Mozzart.

Монца – Емполи – ГГ

Монца и Емполи се наоѓаат на средината на табелата и се далеку од зоната за испаѓање, што беше нивна главна цел на почетокот на сезоната. Меѓутоа, двата тима се наоѓаат во лоша форма, Емполи нема победа веќе пет меча, а Монца загуби на последните два дуели. Поради тоа гледаат шанса за бодови на овој меч и очекуваме голема борба за голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 воBet365.

Аталанта – Удинезе – 1

Аталанта имаше серија од неколку одлични резултати после мундијалската пауза и дојде до 4-то место, што е главна цел на клубот. Меѓутоа, следуваше пад на формата па „Божицата“ загуби на последните два меча и сега се наоѓа пред императив победа. Аталанта нема право на кикс, додека Удинезе игра растеретено и е далеку од зоната за испаѓање. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Фиорентина – Милан – X2

Милан после мундијалската пауза влезе во црна серија, но во последниот месец игра одлично и се наоѓа во серија од пет победи со ред без примен гол. Со промената на формацијата Пиоли донесе стабилност во одбраната, па „росонерите“ се благи фаворити и доаѓаа во Фиренца по трите бода. Фиорентина игра топло-ладно, но во последното коло запиша голема победа, па има голема самодоверба. Нашиот предлог е двојна шанса X2 со квота 1.45 во Mozzart.

Специја – Верона – ГГ

Директен дуел на два тима кои се борат за опстанок и разликата меѓу нив е само три бода. Овој дуел е клучен за двата тима, а Специја е во предност бидејќи игра на домашен терен, но Верона нема лесно да се предаде и во последно време игра се подобро. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Bet365.

Сампдорија – Салернитана – 3+

Сампдорија е на последното место на табелата и тешко дека ќе се избори за опстанок, а ова е една од последните шанси за пресврт на сезоната. Меѓутоа, тимот на Станковиќ не е во добра форма и нема победа веќе два месеци. Салернитана исто игра лошо во последно време, па очекуваме натпревар со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Интер – Лече – 1

Интер на последните три меча запиша само една победа, а особено разочара минатото коло кога беше поразен од Болоња. Моментално „нероаѕурите“ се на второто место, но немаат право на кикс па се наоѓаат пред императив победа. Меѓутоа, Лече е во добра форма, ја победи Аталанта и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Рома – Јувентус – ГГ

Дерби на колото каде се очекува возбудлив натпревар. Јувентус и покрај казната дојде во позиција да се бори за 4-то место, па овој дуел е клучен за „старата дама“. Рома има пад на формата и има само една победа на последните три меча. Поради тоа очекуваме неизвесен дуел, а нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Bet365.

Сасуоло – Кремонезе – 3+

Сасуоло во последно време заигра подобро и победи на три од последните пет меча, па поради тоа е фаворит на овој меч. Меѓутоа, Кремонезе се бори за опстанок и секој бод им е важен, а минатото коло ја победи Рома, па нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Торино – Болоња – ГГ

Дуел на два тима кои се еден до друг на табелата, но со различна форма. Болоња е во серија на одлични резултати и дојде во позиција да се бори за излез во Европа. Од друга страна Торино нема победа долго време, но е безбеден и далеку од зоната за испаѓање. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*