Васоски и Ќумбев со прогнози за четвртфиналните дуели на ЕУРО 2020

Ќумбев

Денес стартуваат четвртфиналните пресметки на Европското фудбалско првенство, со првите два меча. Денес на програмата е оној поинтересниот дел и големото дерби меѓу Белгија и Италија, како и дуелот Швајцарија – Шпанија. Повторно, свои анализи и предлози имаат Александар васоски и Панче Ќумбев.

Панче Ќумбев прогнозира за натпреварот:

Швајцарија – Шпанија ( време: 18:00 ч. )

Можеби сите очекувавме дуел на Франција со Шпанија во четвртфиналето, но еве Швајцарците не изненадија сите. Сосема заслужено се овде меѓу осумте најдобри во Европа. Можеби Шпанија е фаворит но мислам дека Швајцарија скапо ќе ја продаде својата кожа. Затоа овде би играл претпазливо и на голови. Ако судиме на нивните осминафинални натпревари кои ги одиграа на ова ЕУРО овде очекувам голеада.

ТИП: Швајцарија – Шпанија – ГГ3+ @ 2.73 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Васоски

Александар Васоски прогнозира за натпреварот:

Белгија – Италија ( време: 21:00 ч. )

Имам некое чуство дека Белгија ќе се пласира во полуфиналето на ова Европско првенство. Италија има одлична серија, имаат долга низа на натпревари без да примат гол и долго време незнаат за пораз. Но на оваа серија веќе треба да и дојде крајот. Белгија е една репрезентација која можам да кажам дека е фаворит од втор ред. Тие се први на ФИФА ранг листата но пред шампионатот никој не ги вбројуваше во топ три фаворити за трофејот. Мислам дека ќе победи на овој натпревар и дека ќе се пласира во полуфиналето.

ТИП: Белгија – Италија – Домаќинот да оди понатаму @ 2.10 во Bet365

Белгија – Италија – 0-2 @ 1.53 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*