Ќумбев со прогнози за денешните дуели од групата А

Ќумбев

Денес стартуваат натпреварите од второто коло на ЕУРО 2020, по кои многу нешта ќе бидат познати. Денес се играат два меча од групата А, како и еден од Б групата. Да видиме што прогнозира поранешниот македонски репрезентативец Панче Ќумбев, за дуелите од групата А.

Група А: Турција – Велс ( време: 18:00 ч. )

Турците разочараа на отворањето на првенството.Факт е дека Италија одигра перфектно но секако сите повеќе очекувавме од Турција.Велс одигра добар натпревар со Швајцарија и секако ќе се борат до крај за второто место во групата.Очекувам малку голови на овој натпревар.

ТИП: Турција – Велс – 0-2 @ 1.56 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Група А: Италија – Швајцарија ( време: 21:00 ч. )

Одлични беа Италијанците на стартот од Еуро 2020. Како што и веќе реков пред почетокот на првенството за мене Италија е еден од фаворитите за висок пласман.За Швајцарците се комплицираше ситуацијата со нерешениот резултат против Велс.Овде не смеат да изгубат.Но Италија е фаворит и овде типувам нивна победа со најмалку два гола во мрежата на Швајцарија.Очекувам отворен натпревар со голови.

ТИП: Италија – Швајцарија – 1 и 2+ @ 2.00 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*