Тикет на денот (сабота, 03.07.2021)

тикет на денот

Денес имаме многу интересни натпревари за обложување, а ова е нашиот супер дабл спакован во форма на тикет на денот.

Украина – Англија – 2/2 @ 2.20 во 22Bet

Украинците со многу среќа стигнаа до ¼ финалето, па сега ќе мора да се борат со селекцијата на Англија која игра одлично во последно време. Украина во нокаут фазата стигна како трето пласирана екипа, а во првиот натпревар од нокаут фазата беа подобри од Шведска и успеаа да победат после 120 минути игра. Англичаните имаат солидна селекција и конкурентна за титула, па овде сметаме дека нема да имаат големи проблеми. Типуваме 2/2 со квота 2.20 во 22Bet.

Туран – Тобол – 2/2 @ 1.90  во Bet365

Тимот на Туран е во многу лоша форма, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим нема ниту една победа, но се уште е добро тоа што се надвор од зоната за елиминација, а практично тоа им е единствената цел. Тобол вешто ги искористи киксовите на Астана и ја презеде лидерската позиција, па се надеваме дека тука ќе се задржат што повеќе. Наш предлог за овој дуел е 2/2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*