Стартува осминафиналето, Васоски и Ќумбев со прогнози за денешните натпревари

Васоски

Стартува осминафиналната фаза на ЕУРО 2020, а ние продолжуваме со анализа и прогнози од страна на експертскиот тим на Кладење.мк, составен од поранешни фудбалски репрезентативци на Македонија. Денес, Васоски го прогнозира мечот меѓу Велс и Данска, а Ќумбев оној вечерниот дуел меѓу Италија – Австрија.

Александар Васоски прогнозира за натпреварот:

Велс – Данска ( време: 18:00 ч. )

Мислам дека Данска после шокот со Ериксен на првиот меч на ова Европско Првенство, се опорави. И не само тоа, туку ќе имаат мотив плус и ќе играат за Кристијан Ериксен. Се работи за многу квалитетна репрезентација и за тоа веќе пишував и во групната фаза. Мислам дека Велс ќе биде елиминиран во оваа осминафинална фаза. Но не очекувам премногу голови, ќе биде тесно.

ТИП: Велс – Данска – 2 @ 1.87 во Bet365

Велс – Данска – 0-2 @ 1.49 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Ќумбев

Панче Ќумбев прогнозира за натпреварот:

Италија – Австрија ( време: 21:00 ч. )

Апсолутен фаворит на овој натпревар е Италија. По сето прикажано во групната фаза, за мене се и еден од фаворитите да одат до самиот крај на ова првенство. Австрија е добра, цврста репрезентација но мислам дека овде завршува нивниот престој на ова Европско првенство. Прогнозирам победа на Италија со најмалку два гола во мрежата на австријците.

ТИП: Италија – Австрија – 1 и Тим 1 2+ @ 2.27 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*