Сп во ракомет: Предлог играчи од денешните натпревари на ракометниот Мундијал

Предлог играчи

Големите ракометни натпреварувања, секогаш носат посебна возбуда кај љубителите на ракометот, особено кога Македонија е присутна на нив. Од обложувачки аспект, коефициентите за конечна победа на една од репрезентациите се мали и тешко се доаѓа до добра добивка. Уште потешко е да се најде потенцијално изненадување.

Затоа, секогаш е привлечно обложувањето на играчи, односно кој колку голови ќе даде. За да се погоди играч треба детална анализа за тоа на која позиција игра, кој шутира пенали, кој е голем потрошувач на топки и слично. Во наредниот период, додека трае Светското ракометно првенство во Египет, ќе се обидеме да ви помогнеме што подобро да ги изберете играчите на кои ќе одиграте.

R.WEBER + 4.5 @ 1.90

Вебер е еден од најдобрите ракометари во Австрија. Даде седум гола на првиот меч со Швајцарија но сега ќе има тешка задача да го достигне тој учинок против фаворитот Франција. Сепак, тој шутира и пенали за Австрија, па мислам дека може да стигне до пет гола на овој меч.

NGUESSAN T. + 3.5 @ 1.60

На истиот меч но кај Франција еден од најдобрите е Нгуесан, кој важи за најголем потрошувач на топки кај оваа репрезентација. На првиот меч со Норвешка даде 4 гола, а шутна вкупно девет пати кон противничкиот гол. Немаше свој ден и имаше слаба реализација, но на овој меч мислам дека ќе го подобри нишанот.

KOSOROTOV S.M. + 4.5 @ 1.80

Младиот бек шутер Косоротов имаше добар меч против Белорусија. Тој важи за најголема надеж на рускиот ракомет и играта на оваа селекција веќе почнува да зависи од него. Има одличен шут и на првиот меч даде 6 гола од 10 шута. Мислам дека може да го повтори тој меч и против Словенија кој е фаворит на овој натпревар.

ELISSON B.M + 4.5 @ 1.75

Елисон има многу важна улога во Исланд кој денес игра против Алжир и е голем фаворит. Исланд ќе дава голови од контри на овој меч, а тука најдобар е токму Елисон на левата крилна позиција. На првиот меч против Португалија даде 7 гола. Шутира и пенали за Исланд што е уште еден плус за да се одигра на него, а освен тоа е еден од најдобрите стрелци во Бундеслигата оваа година.

YEHIA E. + 3.5 @ 1.90

Јахиа е бек шутер и еден од подобрите во Египет. На мечот со Чиле имаше 6 од 6 од девет метри што значи дека се наоѓа во добра форма. На спротивната страна ќе го има Митревски на голот и македонската одбрана која не с епокажа на високо ниво на првиот меч со Шведска. Мислам дека може да ја помине границата и ќе испадне плус.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*