Тикет на денот е-Спорт (16.01.2021)

Денеска во тикетот од е-Спорт ни доаѓаат два натпревари, и тоа овој пат од светот на LoL.

Team Queso – Vodafone Giants – 2 @ 1.28 во Bet365

Vodafone Giants се наоѓа во одлична форма и има дури пет победи на последните шест натпревари, додека нивниот ривал Team Queso славеше само двапати на исто толку дуели. Што се однесува до меѓусебните дуели Vodafone Giants беа убедливи и победија на сите четири меча. Наш предлог е 2 со коефициент 1.28 во Bet365.

Movistar Riders – G2 Arctic – 1 @ 2.00 во 22Bet

Movistar Riders победија само на два меча од последните шест дуели, додека нивниот ривал има три триумф на шест натпревари. Сепак, иако во полоша форма, Movistar Riders се фаворити за победа бидејќи добија три од четири меѓусебни пресметки, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*