Дабл тип од денешната програма во Лигата на Европа

Лига Европа

Денес има богата фудбалска програма во Европа, со 24 натпревари кои ќе с еиграат во рамките на Лигата на Европа, но од обложувачки аспект – тоа се тешки натпревари за обложување. Во повеќето групи веќе се знае кои се патниците во следната фаза и во таков случај е тешко да се предвиди со каков тим ќе играат екипите, или пак со какви мотиви. Но има и натпревари каде ќе се решава денес.

Иако во повеќето одлучувачки натпревари коефициентите се многу мали, јас избрав два од нив со подобри коефициенти за кои мислам дека ќе поминат.

Рапид Виена – Молде – ГГ

Рапид има три бода помалку од Молде и треба да се случи чудо за да се пласира во следната фаза. Им требаат три бода, но и победа со барем два разлика. Од друга страна Молде ќе биде задоволен со бод или со минимален пораз во Австрија. Интересно, овие две екипи важат за екипи кои играат крајно ефикасни натпревари, но тоа не беше случај на првиот меѓусебен меч каде Молде славеше со 1:0. Сега, приказната ќе биде поинаква, Рапид мора да нападне, а Молде покажа дека знае да биде опасен од контра напади па јас ќе одиграм ГГ со коефициент 1.50 во 10Bet.

Јанг Бојс – Клуж – 1

Јанг Бојс е на втрото место и има два бода предност во однос на Клуж. Нема дилема пре довој натпревар. На Клуж му требаат три бода и ќе нападнат од првата минута. Првиот меч заврши 1:1, но Јанг Бојс беше надмоќен и заслужи многу повеќе од еден бод во Романија. Сега ќе ја имаат предноста на домашен терен и без разлика што им е доволен само бод, јас мислам дека нема да остават ништо на случајноста и ќе ги освојат трите бода. Играат во поквалитетна лига и имаат реално поквалитетен состав, па ќе одиграм 1 со коефициент 1.62 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*