Лига на Нации: Денес две дербија од Лигата А во Гермнија и Украина

Лига на Нации

Продолжуваат натпреварите во Лигата на Европа. Веќе после ова коло ќе се знаат многу нешта во повеќето групи и натпреварите се значајни за сите репрезентации. Денес има два меча од Лигата А, а ние со мала анализа и предлог типови ќе с еобидеме да ви помогнеме во обложувањето.

Германија – Швајцарија – 1

Германија е домаќин на Швајцарија во соседското дерби во Лигата на Нации. Ќе биде ова интересен меч, во кој сепак домаќинот е голем фаворит. Германија не стартуваше според очекувањата и посакувањата во ова издание од Лигата на Нации. Стартуваа со две ремија против Шпанија дома и Швајцарија на гости. Сега имаат добра шанса да им се одаздат на швајцарците и да ги задржат шансите за лидерското место. Но на последните пет меча Германија прима голови, а тоа е очигледно голем проблем за тимот.

Од друга страна, кога и да играат против Германија, швајцарците се секогаш мотивирани, сакаат да се докажат и играат на се или ништо. Така ќе биде и овој пат и јас немам сомнеж дека ќе се растручаат по теренот без штедење. Имаат добар тим, кој секако дека може да игра со најдобрите фудбалски селекции, а ако се земе во предвид дефанзивната форма на Германија во последно време, Швајцарија може до гол во Келн.

Сепак, ќе одиграм 1 со коефициент 1.44 во 10Bet.

Украина – Шпанија – 2

Шпанија е голем фаворит и во тоа нема никаква дилема. Шевченко се соочува со големи проблеми во тимот и не може да смета на речиси целата одбрана. Повикани беа некои помлади фудбалери кои одиграа променливо на последните два меча. Од Франција примија седум гола, за потоа со Германија да одиграат 1:2, со еден прифатлив пораз. Ќе се обидат да ја држат шпанија подалеку од својот гол, со повисоко поставена бековска линија, но шпанците имаат побрзи фудбалери и тоа ќе биде меч со две острици за Украина.

Се е на страната на Шпанија и јас не можам да најдам ниту една предност за домаќинот, освен домашниот терен каде ќе биде дозволен ограничен број на публика. Од друга страна, Луис Енрике има широк кадар, може да направи промени во стартниот состав на секоја позиција и повторно да биде фаворит и да ја зачува свежината, а токму свежината игра голема улога на натпревари како овој.

Ќе одиграм 2 со коефициент 1.40 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*