Премиер Лига 3-то коло: Челзи најсигурен тип денеска

Премиер Лига

Во англиската Премиер Лига во сабота на програмата се четири натпревари. Од обложувачки аспект натпреварите не привлекуваат големо внимание, но добрите обложувачи ќе знаат да го одиграат најдобриот тип.

Брајтон – Манчестер Јунајтед – ГГ

Брајтон има пораз од Челзи и победа на Њукасл минатото коло со 0:3. Тренерот Потер изјави по победата дека тоа сака да го гледа од тимот цела сезона, но сега против Манчестер ќе треба друга филозофија. Тимот на Солскер целосно разочара и загуби од Кристал Палас на домашен терен со 1:3. Тоа беше окарактеризирано како катастрофа од сите страни, па сега тие се пред императив да победат и да докажат дека имаа само еден лош ден. Славеа над Лутон во Купот и ќе се обидат да продолжат со победите. Мислам дека ќе биде ГГ, а коефициентот за тоа е 1.80 во 10Bet.

Кристал Палас – Евертон – ППХ

Двете екипи имаат по две стартни победи и тоа против силни екипи. Евертон славеше над Тотенхем и ВБА, а Кристал Палас над Саутемптон и Манчестер Јунајтед. Нема дилема дека квалитетот е на страната на Евертон. Анчелоти има високи амбиции сезонава и се чини дека прави одлична работа со тимот. Но Палас изненади многумина на првите два меча, а со евентуална победа на овој дуел целосно ќе ги сменат амбициите сезонава. Ќе се бранат, но тоа добро им одеше против Јунајтед. Очекувам тврд и неизвесен меч и ќе одиграм ППХ со коефициент 2.05 во 10Bet.

ВБА – Челзи – 2

ВБА ќе се бори за опстанок и во тоа немам никаква дилема. Имаа два слаби стартни дуели и два порази против Лестер и Евертон во кои примија осум гола. Загубија и во Купот против Брентфорд по продолженија и се навистина изморени пред овој меч. Освен тоа ќе бидат без Гибс и Билич кој добија црвени картони минатото коло. Новите засилувања во Челзи се чини дека се вклопуваат добро во тимот и Лампард дефинитивно има тим за високи дострели сезонава. За такво нешто му требаат победи на натпреварите како овој и јас ќе одиграм тип 2 со коефициент 1.40 во 10Bet.

Барнли – Саутемптон – ППХ

Барнли одигра само еден меч до сега и загуби од Лестер со 4:2, но во една одлична игра. Саутемптон исто така беше одличен и против Кристал Палас и против Тотенхем но има два стартни порази. Мислам дека овој дуел ќе биде рамноправен и ќе го решат мали нијанси, мали детали. Не би требало да има прменогу голови. Повторно и на овој меч ќе одиграм ППХ со коефициент 2.05 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*