Невообичаената традиција во Данска реши да не почести со ТОП квота!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на данската Супер лига се сретнуваат екипите на Митиланд и Копенхаген.

Митиланд се наоѓа на лидерската позиција на табелата со вкупно освоени 38 бода и учинок од 12 победи, 2 реми и 1 пораз.

Копенхаген е нешто полошо пласиран и ја има втората позиција со 34 бода кои ги има освоено преку 11 победи, 1 реми и 3 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на четири од последните пет меѓусебни дуели гол постигнува само едната екипа, па ако продолже и денес таа традиција ќе наплатиме топ квота…

Наш предлог:

НГ @ 1.96 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*