Историјата на меѓусебни дуели укажува на мал број голови за наплата на топ квота!

традиција

Денес од 23:45 во рамките на 22-то коло од бразилската Серија Б се сретнуваат екипите на ЦРБ и Бразил де Пелотас.

ЦРБ се наоѓа на 9-та позиција со вкупно 9 победи, 3 реми и 9 порази, па на тој начин има освоено вкупно 30 бода.

Бразил де Пелотас е нешто полошо рангиран, односно ја има 11-та позиција со вкупно 28 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 4 реми и 9 порази.

Историјата на меѓусебните натпревари на овие два ривали укажува на мирни дуели без многу голови, па ако и денес продолже таа традиција ќе наплатиме солидна квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.60 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply