Тикет на денот (сабота 21.08.2019)

Денес има богата понуда, сите лиги се во тек, па ние ќе се обидеме да ви помогнеме во изборот за тикет на денот.

Лестер – Борнмут 1 @1.74 во 1xBet

Лестер добро ја отвори сезоната и после три кола има 5 освоени бода и се наоѓа на 4-то место на тебелата. Ова е шанса за нови три бода и „лисиците“ сигурно ќе направат се за да ги освојат. Борнмут одлично ја отвори сезоната со четири бода во првите две кола, а минатото коло запиша пораз, но добро се држеше против шампионот. Сепак, важи за екипа која поголем дел од бодовите ги освојува на домашен терен и тежко игра на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.74

Милан – Бреша 1 @1.51 во 1xBet

Милан лошо ја отвори сезоната и загуби во првото коло од Удинезе, па едноставно нема право на кикс. Сан Сиро ќе биде полн, а се очекува на овој меч да дебитираат некои од новите засилувања на „росонерите“.Новиот првологаш изненади во првото коло и запиша победа на незгодното гостување во Сардинија. Сега ќе им биде потребно „чудо“ за да го повторат тоа на „Сан Сиро“, но сигурно ќе сакаат да останат непоразени. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.51

Леверкузен – Хофенхајм 1 @1.55 во Bet365

Баер одлично ја отвори сезоната и има максимален број бодови после две кола, па сигурно ќе сака да ја продолжи серијата. Притоа, има исклучително ефикасен напад и на двата меча постигна по три гола. Хофенхајм пак е значително ослабен во однос на минатата сезона, најмногу поради заминувањето на Нагелсман. Според нас „фармацевтите“ се поквалитетни и ќе ги освојат трите бода. Тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*