Дерби на денот: Локомотива Москва – Рубин Казан

Овој викенд стартуваше фудбалското првенство во Русија, а последниот натпревар од првото коло се игра во Москва, каде што Локомотива ќе ја дочека екипата на Рубин Казан.

Локомотива Москва: Целта е шампионска титула!

Локомотива минатата сезона го освои шестиот трофеј во Купот на Русија. На патот до финале минатата година по 1-0 во два наврати го елиминираа Рубин Казан со кој се сретнуваат во премиер шампионатот. Како освојувачи на Купот, новата сезона ја отворија со напревар од Супер Купот во кој го поразија Зенит со 3-2. Сигурно е дека тоа беше нивна мала освета за губњето на титулата. Поради повреда на овој натпревар нема да гогледаме Ротенберг кој е битна карика во тимот.

Рубин Казан: Може ли оваа екипа во ЛЕ?

Кога се ќе се собере и одземе, мора да признаеме дека најдобрите години за оваа екипа оддамна заминаа, бидејќи последен пат прваци беа во 2009 година, а потоа беа во врвот на рускиот шампионат. МИнатата сезона завршија на 11-то место со само 36 бода. Со оглед на тоа што во лигата има 16 клубови, минатата сезона за Рубин Казан беше доста лоша. Сепак, во претходните години овој тим играше доста добро против Локомотива, а последен пат славеа со 1-0 на средината од Април во 2017 година.

Предлог

Локомотива во принцип го задржа составот од минатата година, па немаме сомнеж околу фаворитската улога, па поради тоа ви предлагаме да изиграте 1 со коефициент од 1.45 во 1xBet. Похрабрите ги советуваме за 1&ГГ со коефициент од 4.25 во истата обложувалница.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*