Ефикасен натпревар со одлична квота не очекува денес во Тајланд!

традиција

Денес од 15:00 во рамките на тајландската Таи лига се сретнуваат екипите на Ратшабури и Самут Пракан.

Ратшабури се наоѓа на 10-та позиција и досега има освоено 24 бода преку 7 победи, 3 реми и 10 порази.

Самут Пракан е на третата позиција со вкупно 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 5 порази.

Традицијата на овие две екипи најавува ефикасен и отворен натпревар, односно на последните 4 меѓусебни дуели секогаш е надмината границата од над 2.5 гола, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

3+ @ 1.76 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*