Анализа и предлог типови: Звезда со победа да го завери пласманот во третото квалфикациско коло!

Денес не очекува продолжението од квалификациите за пласман во ЛШ, а овој пат за вас го анализиравме натпреварот помеѓу ХЈК Хелсинки и Црвена Звезда.

Хелсинки: Приоритет е домашниот шампионат!

Слободно може да кажеме дека оваа екипа има слаба сезона, но сепак некако успеаа да стигнат до шампионската титула и тоа во не баш кој знае каква конкуренција. Меѓутоа, кога се во прашање квалификациите за ЛШ, оваа екипа доста добро започна и обезбеди пласман во второто коло, што секако би било примарна цел, барем започеток. Тие на домашен терен во првиот дуел го совладаа Торшавн со 3-0, така да реваншот практично беше само формалност. Во домашното првенство тие ремизираа против Илвеш со 1-1, а искрено беа далеку подобри во тој натпревар. Хелсинки после 16 изиграни кола се наоѓа на петтата позиција на табелата на финскиот шампионат и мораат под хитно да ја подобрат формата.

Црвена Звезда: Може Звезда повторно до ЛШ?

Избраниците на Владан Милојевиќ минатата сезона без поголеми проблеми стигнаа до новата титула и повторно се стекнаа со назив шампиони на Србија. Секако дека таа сезона беше добра за нив, бидејќи успеаа да стигнат и до групната фаза на ЛШ во која го победија Ливерпул кој покасно стана шампион на Европа. Секако дека Звезда не се избрука во групанта фаза, но исто така мора да признаеме дека во вториот дел играа доста полошо. За овој натпревар, тренерот на Звезда нема некои поголеми проблеми околу составот, па веруваме дека Звезда ќе ја видиме во одлично издание.

Предлог

Сигурно е дека фудбалерите на Звезда ќе сакаат што побрзо да постигнат гол за да на некој начин го заверат пласманот во третото коло од квалфиикациите. Што се однесува до Хелсинки, тие мора да одат на се или ништо. Како прв предлог ви нудиме 2-2 со коефициент од 2.80 во William Hill, а похрабрите ги советуваме да испробаат 2-2&3+ со квота 4.70 во истата обложувалница.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*