ЛШ финале во ракомет: Вардар ќе „дивее“ на теренот и титулата е повторно наша!

Во Келн веќе деветти пат по ред игра се Фајнал фор во ракометната ЛШ. Финалето е малку неочекувано, бидејќи нашиот Вардар направи сензација против Барселона, се врати од -7 и ја победи.

Вардар: Лавовите ќе се борат до последен здив!

Вардар вчера уште еднаш ја направи Македонија горда, хероите во црвено-црно и овој пат и покажаа на Европа дека во тој дрес има нешто посебно. Ретко кој дури и најголемите оптимисти пред почетокот на сезоната тешко дека веруваа во вакво чудо кое денес е реалност. Се сеќаваме како се најавуваше распад на моќниот Вардар кога си заминуваа некои од главните играчи, како и тренерот Раул Гонзалез…Се сеќаваме како ЕХФ не го рангираше Вардар ниту во топ 10 фаворити за настап на фајнл-фор турнирот во Келн… На сцена во вториот дел стапи она „посебното“ кое го има црвено-црниот дрес и од немоќ започнавме да гледаме црвено-црна рапсодија.

Веспрем: Се е спремно за првиот трофеј во ЛШ

Маџарскиот тим со две победи во ¼ финалето го исфрли германскиот Фленсбург, па потоа во полуфинале влезе како фаворит против Киелце. Имаа и дополнителен мотив бидејќи таа полска екипа пред три години ги спречи да станат шампиони. Проблемот за Веспрем за овој натпревар е повредата на Арпад Штербик кој го повреди зголобот, а тоа ќе биде голем хендикеп за овој тим. Веспрем е единствената екипа од овие четири која досега не била шампион, па тоа може да им биде голема мотивација.

Наш предлог:

Обложувалниците сметаат дека Веспрем е поблиску до титула, па затоа ја има фаворитската улога, но после сензацијата на Вардар против Барселона од вчера, ние апсолутно не се согласуваме со нив. Очекуваме Вардар да „дивее“ на теренот и повторно да не направи горди Македонци. Наш предлог е победа за Вардар со квота од 3.80 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*