СП во ракомет: Предлог играчи од денешните натпревари на СП во Египет

Предлог играчи

Денес ќе се комплетира првата групна фаза на Светското Првенство во Египет. Речиси се е познато, но затоа има неколку интересни дуели кои директно ќе одлучуваат околу прашањето – кој ќе пренесе повеќе бодови во следната фаза.

Ние повторо денес ќе се обидеме да ви помогнеме од обложувачки аспект кога во прашање се ракометарите со мала анализа за секој ракометар поединечно.

Mohamed Darmou + 3.5 @ 1.75

Централниот бек на Тунис заедно со левиот бек Санаи се најдобрите во селекцијата и многу нешта зависат од нив. Дармоу даде 6 гола од 9 обиди против Полска во првото коло, а на вториот меч буквално експлодираше и постигна 9 гола од 10 обиди во ремито против Бразил. Мислам дека границата од 3.5 гола за него е повеќе од достижна.

Haniel Vinicius Langaro + 4.5 @ 1.85

Лангаро до сега го предложивме два пати и два пати го погодивме. Немаме причина да не продолжиме со него. Левиот бек важи за голем потрошувач на топки, даде 6 од 12 против Шпанија. На вториот меч даде 6 од 7 гола против Тунис. Сега границата му е повторно на шест гола и јас мислам дека повторно ќе биде плус, особеношто овој меч со Полска е многу важен за нив.

Ivan Martinovic + 3.5 @ 1.80

Мартинович не ја доби заслужената минутажа од Червар на првите два меча, а повторно одигра добро и беше меѓу најдобрите стрелци во Хрватска. Денес играат против Катар во доста важен меч за нив. Десниот бек на првиот меч имаше 3 од 3, а на вториот 5 од 7, а на двата дуели одигра по 20 минути. Во отсуство на Циндрич, мислам дека сега ќе добие поголема минутажа и шанса за да го покаже својот разорен удар.

Има уште неколку ракометари за кои сметаме дека ќе завршат плус. Frankis Marzo од Катар би требало да ја мине границата од 5.5 гола. Можете да одиграте и на германецот Julius Kühn за кого границата е 3.5 гола. Меѓу ракометарите кои би требало да завршат плус се и бразилецот Gustavo Rodrigues како и полјакот Arkadiusz Moryto.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*