ТИП НА ДЕНОТ: (14.03.2019,21:00) СЛАВИЈА ПРАГА – СЕВИЉА

СЕВИЉА НЕ Е ЗА ПОТЦЕНУВАЊЕ

Меѓународен, Лига Европа, 14.03.2019: Славија Прага – Севиља ТИП 2 (пролаз)

Резултат: 4-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Славија Прага и Севиља од рамките на Лига Европа. Славија Прага како главна цел ја има домашната лига, но во првиот натпревар против Севиља во ЛЕ направи голем успех така што успеа да ремизира на гости и да постигне два гола. Севиља не е екипа која може да ја отпишеме и сметаме дека овде ќе се оправда за грешките. Можеби ќе има борба до самиот крај, па затоа решивме да типуваме на пролаз понатаму. Наш предлог е 2 (пролаз) а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.77.

УСПЕШНОСТ МАРТ: 11/13

СЛАВИЈА ПРАГА – СЕВИЉА 2 (пролаз)
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*