Тикет на денот (петок, 22.02.2019)

тикет на денот

Пред нас е богат фудбалски викенд каде што продолжуваат неколку лиги после зимската пауза, па ние имавме екстра избор.

Гент – Стандард – Г.Г @ 1.64 во 10Bet

Eден од поинтересните дуели во Белгија се игра во Гент, каде што домаќинот го фаќа последниот воз за да стигне меѓу првите шест натпревари кои ќе го продолжат натпреварувањето во Плејоф. Гент моментално е седми, има три бода помалку од Андерлехт, а уште четири кола до крајот од првиот дел на шампионатот. Тимот на Стандард е во подбра форма и на последните девет натпревари има изгубено само еднаш од лидерот Генк. Овде очекуваме отворен игра и по еден гол на двете страни. Коефициентот за тоа во 10Bet е 1.64.
Регистрирај се на 10Bet

Твенте – Ајндховен – 1 @ 1.59 во 1xBet

Домаќините моментално се незапирливи. Тие врзаа девет победи во втората лига и немаат намера да застанат. Веќе се издвоија на горниот дел од табелата, но поранешниот шампион на оваа земја не личи да игра во понизок ранг. Гостите имаат само бод во претходните две кола, а со тоа ја прекинаа серијата од пет победи по ред. Твенте е фаворит и во овој натпревар предвидуваме победа за нив. Типуваме „кец“ во 1xBet со коефициент од 1.59.
Регистрирај се на 1XBET

Брест – Гренобл – 1 @ 1.85 во Bet365

Домаќинот цели кон елитата. Се наоѓа на второто место, а лидерот Мец им бега само три бода. Брест е без пораз на последните 8 натпревари на кој забележа четири победи и исто толку реми. Нивната цел е повраток во Лига 1, а за тоа е доволно да ја задржат втората позиција. Што се однесува до Гренбол, оваа екипа е нова во лигата и ќе биде задоволна со опстанок. Овде типуваме победа за домаќинот со коефициент 1.85 во Bet365.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*