Тикет на денот (среда, 20.02.2019)

тикет на денот

Денес на програмата ги имаме двата последни натпревари од 1/8 финалето на ЛШ, а oсвен тоа, се најдува и по некој заостанат дуел од првенствените и куп натпреварувањата.

ПСЖ – Монпеље – 1&0-3 @ 2.09 во 1xBet

Овој натпревар требаше да биде изигран уште во 17-то коло, но тек сега им дојде редот, пред се поради зголемените обврски на ПСЖ. ПСЖ скоро и го обезбеди првото место во Франција, но издвои и победа над Јунајтед, каде што може да се пласира во ¼ финалето од ЛШ. Од друга страна гостите играат многу цврство, а доказ за тоа ни се натпреварите наназад. Овде сметаме дека ПСЖ ќе биде победник, а освен тоа ќе нема и многу голови. Коефициентот за 1&0-3 во 1xBet е 2.09.
Регистрирај се на 1XBET

Атлетико Мадрид – Јувентус – ГГ @ 2.10 во Bet365

Ова е првото доаѓање на Роналдо во Мадрид, откако не го носи дресот на Реал. Вистина ќе го заобиколи Бернабе, но на Ванда Метрополитано секогаш беше дочекуван како голема „непријател“. Старата дама е блиску до титулата на Апенините, па европската круна во моментов им е цел број еден. Тоа нема да биде лесен пат, бидејќи Атлетико Мадрид е голема препрека. Атлетико Мадрид пополека се оддалечува од Барселона, па мадридското дерби најверојатно ќе решава за вицешампионската позиција. На овој дуел очекуваме отворена игра и двете екипи да нападнат уште од првата минута. Поради тоа типуваме гол-гол, а коефициентот во Bet365 изнесува 2.10.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*