Тикет на денот (недела, 05.08.2018)

тикет на денот

За денес во категоријата „тикет на денот“ ќе ви претставиме два натпревари полувреме/крај.

Спарта Прага – Словачко 1/1 @ 2.00 во 1xBet

И оваа година, Спарта Прага е главен фаворит за осовјување на титулата во Чешка. Тие супер ја започнаа сезоната, откако издвоија две победи над Јаблонец и Опава. Од дргуа страна, противникот Словачко неможе да се пофали со успех во толкава мера. Во првото коло претрпе пораз од Бохемианс, а во последното победи против Острава. Сметаме дека Спарта Прага ќе го реши натпреварот уште во првото полувреме.

Регистрирај се на 1XBET

Брондби – Нордсјеланд – 1/1 @ 2.15 во Unibet

Брондби уште на самиот почеток најави дека има амбиции за големи успеси оваа сезона во данската Супер Лига. Од досега изиграните три натпревари, може да кажеме дека се придржува кон планот, бидејќи има две победи и едно реми. Нордсјеланд пак започна со две реми, а во последното коло издвои убедлива победа од 3-0 против Вендсисел. Брондби е поквалитетен тим, па веруваме дека ќе стегне од самиот почеток.

Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*