Традицијата во Тунис ќе ни донесе одлична квота за крај на годината!?

традиција

Денес од 16:00 во рамките на Лига Професионале – Тунис се сретнуваат екипите на Есперансе Тунис и Каируансе.

Есперансе Тунис се наоѓа на 5-та позиција со вкупно освоени 19 бода и учинок од 6 победи, 1 реми и 0 порази.

Каируансе е на 10-та позиција со вкупно 12 бода и учинок од 4 победи, 0 реми и 8 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што во последните пет натпревари, четири пати изиграле со повеќе од 3 гола по натпревар, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

3+ @ 1.95 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*