Тикет на денот (вторник, 31.12.2019)

тикет на денот

Денес е последен ден од 2019 година, а понудата е навистина празнична. Натпревари скоро и да нема, но сепак ние се потрудивме да пронајдеме нешто, бидејќи кој знае, можеби некој на дочеток ќе оди уште порасположен.

Есперансе – Каироунасе – 1/1 @ 1.92 во 1xBet

Шампионот на Африка игра по забрзан ритам бидејќи мора да ги надомести одложените натпревари. Есперансе пропушти шест кола поради обврските во афричката Лига на шампиони, а потоа и за настапот во Светското клупско првенство во Доха. За сега имаат изиграно само седум натпревари, но покажаа дека повторно се квалитетни. Овде очекуваме доминација за домаќините и предлагаме 1/1 со квота 1.92 во 1xBet.

Ал Мојзел – Ал Кавкаб – 0-2 @ 1.93 во Bet365

Ова е натпревар од домашното првенство на Саудиска Арабија. Ал Мојзел е на последното место на табелата, но во претходното коло ја забележа третата победа во 17 изиграни кола. Победата против Најран им ја поткрена самодовербата и треба да се очекува дека ќе се нападне и тимот на Ал Кавкаб кој и не е баш во добра форма. Овде очекуваме мал број голови и предлагаме 0-2 гола со квота  1.92 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.71

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*