Тикет на денот ( недела 15.10.2017 )

Денес бркаме високи коефициенти, односно натпревари за кои мислиме дека букмејкерите доделиле превисоки коефициенти за екипите фаворити според квалитетот, но и според изгледот на табелите.

ОСТЕНДЕ – БРИЖ – 2 ( 2.15 )

Остенде е најголемото разочарување сезонава во Јупилер белгискиот шампионат. Оваа екипа се наоѓа на последното место на табелта со само една победа и две ремија и тоа забележани во последните 4 средби, додека нивниот противник Бриж е голем фаворит за трофејот сезонава и јасно е дека и на овој меч е фаворит за победа. Не би требало да се пропуштаат вака добри коефициенти, кога во прашање се дуели помеѓу првиот и последниот на табелата. Предлагаме да одиграте Победа на Бриж со коефициент 2.15 во бет365.

КРОТОНЕ – ТОРИНО – 3+ ( 1.95 )

Кротоне е домаќин на Торино во рамките на 8-то коло на Серија А. Домаќините се на 16-то место со само една победа и според квалитетот на играчкиот кадар јасно е дека сезонава ќе се борат за опстанок. Торино пак игра одлично сезонава и е на 6-то место, но неговите натпревари се секогаш ефикасни па нашиот предлог е да одиграте Да паднат над 2.5 гола со коефициент 1.95 во бет365.

ВЕРДЕР – МЕНХЕНГЛАЗБАХ – ГГ ( 1.50 )

Вердер го пречекува Менхенглазбах во последниот меч од 8-то коло во Бундеслигата. Вердер сеуште нема победа оваа сезона и има само 3 постигнати гола досега, за разлика од гостите кој се на 9-то место на табелата ииграат доста ефикасни мечеви сезонава. Време е и Вердер да почне да ја погодува противничката мрежа па затоа предлагаме да одиграте Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.50 во бет365.

ШАНГАЈ ШЕНШУА – ТИАНЏИН ТЕДА – 3+ ( 1.60 )

Шангај Шеншуа е домаќин на Тианџин Теда во најдобрата кинеска фудбалска лига. Двете екипи се во долниот дел на табелата иако многу позагрозен е гостинот кој е многу блиску до зоната за испаѓање. Сепак и двете екипи се помеѓу најефикасните сезонава во овој шампионат па нашиот предлог е да одиграте Да паднат повеќе од 2.5 гола со коефициент 1.60 во бет365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*