Корисни обложувачки совети за дербито Манчестер Јунајтед – Челзи!

Викендов на програмата во Премиер лигата е големото дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Челзи и дуел на кој многумина од вас сигурно ќе сакаат да се обложат.

„Сините“ од Лондон оваа сезона под водство на Маурицио Сари играат фантастично и го делат првото место на табелата со Ливерпул и Сити.

Од друга страна Јунајтед игра топло-ладно, моментално тимот се наоѓа на 8-мо место, но без оглед на се овој дуел веќе неколку години е најголемо дерби во Премиер лигата.

Саботниот меч ќе го суди контроверзниот англиски судија Мајк Дин, па за обложувачите треба да бидат внимателни.

Еве неколку детали поврзани со судијата Дин и овие два клуба кои сигурно ќе ви користат при обложувањето.

– Му покажал на Челзи повеќе жолти картони отколку на било кој друг тим (122)

– Му покажал на Челзи повеќе црвени картони отколку на било кој друг тим (6)

– Досудил повеќе пенали за Манчестер Јунатед повеќе отколку на било кој друг тим (16)

Доколку сакате да се обложите на жолти и црвени картони тоа може да го направите во bet365 каде има одлична понуда.

На пример да има повеќе од 4,5 жолти картони коефициентот е 2.00.

Челзи да добие еден жолт картон повеќе од Јунајтед коефициентот е 1.90

Челзи да добие најмалку два жолти картони 1.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*