Тикет на денот (четврток, 20.09.2018)

тикет на денот

Денес фокусот е ставен на долгоочекуваната Лига Европа.  По тој повод ние се обидовме да избереме неколку натпревари и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

МОЛ Види – БАТЕ – 0-2 @ 1.57 во Coinbet24

Во првото коло од групата Л се сретнуваат екипа која често игра во групната фаза од европските купови и тим кој тоа го прави по прв пат. Секако, Маџарскиот Видеотон има едно финале, но тоа беше далечната 1985 година кога изгуби од Реал. БАТЕ има големо искуство во Европа, но конкуренцијата е голема. Очекуваме мал број на голови.Регистрирај се на Coinbet24

Динамо Киев – Астана – 1 @ 1.65 во Bet365

Украинците ќе пропуштат уште една сезона во ЛШ, бидејќи во квалификациите беа елиминирани од холандскиот Ајакс. Минатата сезона, играа во групи и надмоќно се пласираа во нокаут фазата каде што беа елиминирани од Лацио. Астана е шампион на Казахстан, го преброди Мидтиланд, но Динамо од Загреб беше претешка задача. Во овој случај типуваме на домаќините и очекуваме победа без поголеми проблеми.Регистрирај се на Bet365

Селтик – Розенборг – Т12+ @ 1.58 во 1xBet

Ова е веќе помалку и смешно. Прваците на Шкотска и Норвешка се сретнаа веќе во квалификациите за ЛШ, но поуспешни беа Шкотите кои победија со 3:1 во Глазгов, додека во Трондхајм беше без голови. Сега овие екипи се сретнуваат повторно во рамките на групната фаза од ЛЕ. Најлогичен тип за овој дуел ни е домаќинот постигнува два гола.Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*