Тикет на денот (сабота, 15.09.2018)

тикет на денот

Мора да признаеме дека денес немавме воопшто проблеми при составување на тикетот. Има премногу натпревари, а освен тоа и коефициентите се пристојни.

Стандард – Шарлоа – Т12+ @ 1.63 во 1xBet

Домаќинот имаше одличен старт во првенството, но го прекина во минатото коло кога беше поразен на гостувањето кај Еупен. Пред тоа имаше три победи и две реми и се наоѓаше на самиот врв на табелата. Шарлоа нема многу изгледни шанси, но ние сметаме дека од „кецот“ посигурен тип е домаќинот да постигне два гола.
Регистрирај се на 1XBET

Гројтер Фирт – Кил – ГГ @ 1.69 во Coinbet24

Еве еден натпревар од германскиот Цвајт во кој сметаме дека ќе видеме по еден гол во двете мрежи.  Кил минатата сезона не успеа преку баражот да се пласира во Бундеслигата, бидејќи Волфсбург беше поуспешен. Домаќинот имаше еден излет во елитата, но тоа брзо заврши. Да не должиме многу, сметаме дека ќе гледаме отворен натпревар.
Регистрирај се на Coinbet24

Брентфорд – Виган – 1 @ 1.80 во Bet365

Да се победи победникот во натпревар од Чемпионшип е навистина тешка работа. Сепак, нас тоа ни е една од најомилените лиги. Овој пат се определивме за мечот Брентфорд и повратникот Виган во кој предвидуваме победа на домашната екипа. Далеку од тоа дека Виган е лош, одлично започнаа, а во минатото коло славеа против Ротерам, уште една екипа која се врати во овој ранг. Сепак сметаме дека Брентфорд се далеку подобри и дека ќе победат без поголеми проблеми.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.96

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*