Тикет на денот (недела, 09.09.2018)

тикет на денот

Денес нашиот предлог тикет повторно ќе биде составен од натпревари во Лигата на нации и се надеваме дека повторно ќе биде добитен како вчерашниот.

Франција – Холандија 3+ @1.74 во 1xBet

Прв домашен натпревар на Французите после освоената титула Светски шампион, па сигурно ќе сакаат да се претстават во добро светло пед својата публика. Импресивно звучи фактот дека „триколорите“ немаат пораз веќе 12 натпревари. Холанѓаните се уште ја бараат најдобрата форма и се на добар пат бидејќи немаат пораз на последните четири меча. Холанѓаните по традиција играат отворен фудбал, а надигрувањето со Франција готово секогаш завршува со многу голови.

Кипар – Словенија 2 @1.87 во Coinbet24

За Кипар очигледно оваа група е пресилна, а тоа се виде на гостувањето во Норвешка. Тие ќе се обидат да избегнат преселба во пониска лига, но и тоа нема да биде лесна задача. Словенската репрезентација има релативно нов тим и селекторот Кавичиќ се уште ја бара вистинската постава, а тоа најдобро се виде на мечот против Бугарија кога беа поразени на свој терен. После тој пораз немаат право на уште еден кикс, па се пред императив победа на ова гостување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*