Тикет на денот (недела, 27.05.2018)

тикет на денот

Во однос на претходните денови, денес имаме потполно задоволителна понуда. Секако, ги нема повеќе најјаките европски лиги, но за да составиме тикет, имаме доволно натпревари.

Малме – Далкурд – 1/1 @ 1.83 во 10Bet

После промената на тренерот, шампионот на Шведска мора да победува во серија доколку сака да се приклучи на водечките екипи. Серијата од четири порази, ја прекинаа со победа на Хакен, а сега им доаѓа посакуваниот противник, односно новите Далкурд, која во последните осум натпревари има освоено само еден бод. Сметаме дека се ќе се реши во првото полувреме.

Регистрирај се на 10Bet

Севиља Б – Нумансија – 2 @ 1.64 во Coinbet24

Младиот тим на севиља ја заврши авантурата во Сегунда уште оддамна и се наоѓаат на последното место, а практично тоа значи преселување во понизок ранк. Нумансија брка место кое води во бараж, а за тоа им е потребна победа на ова гостување. Според податоците од табелата, ова им е последна шанса и веруваме дека нема да ја прокоцкаат. Сметаме дека ќе пресуди мотивот, а не моменталнта форма.
Регистрирај се на Coinbet24

Тулуз – Ајачио – 1 @ 1.55 во UniBet

Прволигашот сите дилеми ги разреши уште во првиот натпревар од баражот. Нема сомнеж дека Тулуз ќе остане член на француската елита, а Ајачио ќе мора да почека нова шанса. Квалитетот на тимот си го направи своето, но и покрај убедливата победа во првиот натпревар, не гледаме причина да се чуваат. Победа за домаќинот е нашиот најлогичен тип.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.65

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*