Тикет на денот ( четврток, 02.11.2017 )

tiket-na-denot

Денес најголемиот дел од понудата за обложување го имаме од 4-тото коло на Лига Европа. Ние специјално за вас ги избравме натпреварите кои според нас се доста сигурни и ги спаковавме во пакет наречен тикет на денот.

Партизан – Скендербег – 1 (1.54)

Доколку се земе во предвид поддршката од своите навивачи, одговорно тврдеме дека Партизан ќе игра со 12 играчи, а како нивни 12 играч ќе бидат навивачите. Србите се доста познати по поддршката која им ја даваат на играчите, а тоа секако им е доста голема мотивација. Очекуваме победа на Партизан без проблем.

Победа на Партизан @ 1.54 во 10Bet

Лион – Евертон – (1.48)

Во четвртото коло во Лига Европа на домашен терен Лион го пречекува Евертон. Според моменталната ситуација во која се наоѓа Евертон, односно промена на тренер и внатрешни проблеми во клубот, ние сметаме дека Лион сето тоа мудро ќе го искористи и ќе ги освои трите бода. Дополнителн доказ за тоа ни е добрата форма на Лион која во превод значи четири победи во низа, па така се надеваме дека без поголеми проблеми ќе биде совладан англискиот Евертон.

Победа на Лион @ 1.48 во Coinbet24

Атлетик Билбао – Естерсундс – (2.04)

Според моменталната ситуација на табелата во Лига Европа во која се наоѓа Билбао, натпреварот против шведскиот Естерсундс им е „последниот воз“ кој може да ги одведе во втората фаза на ова натпреварување. Билбао важи за доста амбициозна екипа, па така веруваме дека нема лесно да се откаже од европското натпреварување. Со оглед на тоа што квалитетот на тимовите од двете страни е на некој начин изедначен, домашната публика ќе им биде позитивен хендикеп на Билбао, па така нашето предвидување е офанзивна игра на домаќините. Ние ја типуваме победа на домаќинот на полувреме и на крај.

Полувреме/крај 1-1 @ 2.04 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*