Тикет на денот (понеделник, 21.05.2018)

тикет на денот

За разлика од другите понеделници, овој пат имаме поширока обложувачка понуда, но сепак ние одлучивме да ви претставиме дабл комбинција.

Елфсборг – Гетеборг – Г.Г @ 1.73 во 1хBet

Елфсборг оваа сезона ја започна доста катастрофално и од досега одиграни 8 натпревари има победено на само еден. Освен тоа играат и во дефанзивна формација, па имаат постигнато само 6 гола. Од друга страна Гетеборг досега ни прикажа доста ефикасни натпревари со голови, а како дополнителен показател ни е и традицијата на меѓусебни натпревари каде што секогаш играат овие екипи гол – гол.

Регистрирај се на 1XBET

Луго – Хуеска – 2 @ 2.05 во 10Bet

На само 3 кола пред крајот во шпанската Сегунда се среќаваат екипите на Луго и Хуеска. Домаќините имаа доста шарена сезона, односно многу победи, порази и реми, па затоа и се наоѓаат на средината на табелата, без апсолутно никакви шанси за Ла Лига. Гостите моментално се на втората позиција и се борат за директен пласман во шпанската елита. Освен тоа имаат и добра форма, па веруваме дека лесно ќе издвојат победа над Луго на кој бодовите не им се потребни.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*